Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Korkuty w Libii

12 sierpnia w mediach społecznościowych zostały opublikowane zdjęcia satelitarne wskazujące na rozmieszczeniu w Libii samobieżnych artyleryjskich zestawów przeciwlotniczych Korkut produkcji tureckiej.

Zdjęcia mają przedstawiać obronę przeciwlotniczą bazy Al-Watiya. Jej teren jest dzielony między jednostki tureckie i oddziały wierne tzw. rządowi jedności narodowej. Wspomniane fotografie wskazują też na obecność innego tureckiego uzbrojenia, np. baterii systemu przeciwlotniczego MIM-23 HAWK.

Korkut to najnowszy turecki system przeciwlotniczy bliskiego zasięgu. Produkowany jest wspólnie przez firmy Aselsan (odpowiada za wieżę, system kierowania ogniem itd.) i FNSS (produkuje podwozia ACV-30), a jego główne uzbrojenie stanowią dwie 35 mm armaty automatyczne KDC-02 (produkowane na licencji Oerlikona/Rheinmetalla przez turecką firmę MKEK). Mogą one prowadzić ogień z wykorzystaniem amunicji programowalnej na dystansie do 4 km. Baterię tworzą trzy samobieżne zestawy przeciwlotnicze i wóz dowodzenia z radarem zapewniającym obserwację przestrzeni powietrznej w promieniu do 70 km. Do 2022 r. tureckie Wojska Lądowe otrzymają 40 zestawów artyleryjskich i stosowną liczbę wozów dowodzenia.

Fot - Twitter

(Bartłomiej Kucharski) Foto: MO Turcji
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Korkuty w Libii”

  1. Z polityką jest jak z medycyną. Zanim spożyje się lekarstwo trzeba założyć jakiiś bilans zysków i strat. Niestety na Turcję może nie być już lekarstwa....

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc