Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Amunicja do Krabów dostarczona

Fot. PGZ

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. dostarczyły wojsku kolejną partię amunicji 155 mm do samobieżnej haubicy Krab, realizując kolejny etap kilkuletniej umowy zawartej z Inspektoratem Uzbrojenia MON.

- Rosnąca liczba 155 mm haubic Krab przekłada się na zwiększone potrzeby w zakresie produkcji amunicji do tego typu broni. Nabój ten uzbrojony jest w zapalnik uderzeniowy podwójnego działania, to znaczy o działaniu natychmiastowym lub z krótką zwłoką czasową. Spełnia on wszystkie wymagania bezpieczeństwa określane przez normy NATO. W skład naboju oprócz pocisku wchodzą także samospalające się ładunki modularne - powiedział Jerzy Deruś prezes Zakładów Metalowych S.A. - Intensywnie pracujemy nad tym, aby dostarczać naszej armii amunicję najwyższej jakości, każde zamówienie to impuls do dalszego rozwoju naszej firmy i doskonalenia kompetencji już posiadanych.

Bieżące zamówienie jest efektem podpisanej w 2019 roku umowy z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę 155 mm amunicji z pociskiem odłamkowo-burzącym. Łączna wartość umowy wynosi ponad 420 mln zł. Planowany termin zakończenia dostaw przypada na 2022 rok.

Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Amunicja do Krabów dostarczona”

  1. Trzeba pilnie rozbudować i zmodernizować nasze zakłady zbrojeniowe w tym Dezamet aby zwiększyć zdolności produkcyjne i przyspieszyć tempo modernizacji naszej armii w obecnej coraz bardziej nieciekawej sytuacji geopolitycznej. Wraz z tymi działaniami powinny być zawierane liczne i kompleksowe kontrakty wieloletnie na dużą ilość amunicji i systemów uzbrojenia w polskim przemyśle a do tego porządna promocja naszego eksportu, uproszczenie procedur dotyczących zamawiania i wdrożenia sprzętu dla armii, zwiększenie wykorzystania środków na badania i rozwój uzbrojenia a także ścisła kontrola jakości i antykorupcyjna. Decydenci obudźcie się wreszcie póki mamy na to czas...

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc