Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Thales prezentuję ofertę na Gryfa

20 czerwca, w czasie Salonu Lotniczego w Paryżu, przedstawiciele Thales zaprezentowali szczegóły oferty dotyczącej sprzedaży Polsce bezzałogowego systemu latającego Watchkeeper, który jest oferowany w ramach planowanego programu Gryf.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom strony polskiej, Thales przy udziale rządu w Londynie, chce oferuje Warszawie bardzo atrakcyjną ofertę. Ma ona odzwierciedlenie w obecnej polityce polskiego rządu. Thales podpisał porozumienie o współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową S.A., która w przypadku wyboru w programie Gryf Watchkeepera stała by się głównym beneficjentem – do firm należących do Grupy trafiłyby technologie oraz know-how, które otworzyłyby drogę do polonizacji systemu (do 70%), a także nawiązania długofalowej współpracy przemysłowej skutkującej także możliwością eksportu produkowanych w Polsce maszyn na rynki trzecie. Według informacji przedstawionych w Paryżu, Thales już obecnie dysponuje potencjalnym krajem zainteresowanym pozyskaniem systemu w ten sposób – wiadomo, że jest to państwo należące do NATO.

W ocenie Thales, know-how mogłoby trafić do takich firm jak Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A., Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A., PCO, PIT-RADWAR czy WCBKT S.A. – tylko w powyższych firmach, w przypadku wyboru Watchkeepera, można byłoby utworzyć około 450 miejsc pracy, a ogólnie polski program Gryf może wygenerować w gospodarce około 1800 miejsc pracy. Co ważne, nie byłyby to chwilowe miejsca, gdyż mowa tu o długofalowym programie budowy i późniejszego wsparcia eksploatacji dostarczonych wyrobów dla Polski oraz na eksport.

(ŁP) Foto: Thales
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc