Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Samochody dla Wojska Polskiego

21 czerwca 2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy poinformowała o podpisaniu kontraktu na zakup partii samochodów małej ładowności wysokiej mobilności, które trafią do pododdziałów Wojska Polskiego.

Powyższy przetarg został ogłoszony 21 lutego i zakładał zakup 30 samochodów z opcją na 30 kolejnych – jej wykorzystanie ma być możliwe w ciągu 60 dni od momentu podpisania kontraktu. Ostatecznie umowa została podpisana 22 maja i ma wartość 12 mln złotych bez VAT – dostawcą zostało konsorcjum składające się z firm Hibneryt Sp. z o.o. Sp.k. oraz Kafar Bartłomiej Sztukiert. Obecnie brak informacji o konkretnym pojeździe, jednak w ostatnich miesiącach powyższe konsorcjum uzyskało kilka zamówień na samochody tej klasy oferując pojazdy Volkswagen Crafter. Była to jedyna oferta w powyższym postępowaniu przetargowym.

W bieżącym roku jest to największy (pod względem liczby) kontrakt na zakup samochodów małej ładowności – łącznie zakupy (ujawnione) objęły 74 pojazdy różnych typów oraz przeznaczenia (bez opcji), które kupowały Służba Kontrwywiadu Wojskowego, 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy, 2. i 3. Regionalna Baza Logistyczna.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc