Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PKKs w komplecie

Fot. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A.

21 listopada należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. poinformowały o dostarczeniu Siłom Zbrojnym ostatnich dwunastu sztuk Polowych Kancelarii Kryptograficznych (PKKs).

Ogółem, na mocy umowy z grudnia 2019 roku, zawartej z Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni, WZŁ Nr 1 S.A. miały dostarczyć 33 egzemplarze PKKs, które kosztowały Skarb Państwa ponad 65 mln PLN. Poza samym sprzętem kontrakt obejmował także realizację szkolenia personelu Wojska Polskiego (w tym kierowców oraz członków załóg). Wcześniej, na mocy umów z lat 2018-2019, zamówiono 38 sztuk (w tym 34 modernizowane PKK pochodzące z zasobów Wojska Polskiego). Wszystkie są integrowane z samochodami ciężarowymi Jelcz 442.32.

Polowa Kancelaria Kryptograficzna (PKKs) przeznaczona jest do przyjmowania, przechowywania i przekazywania dokumentów niejawnych w miejscach chronionych, które zapewniają infrastrukturę energetyczną i teleinformatyczną. PKKs zaprojektowana została w kontenerze 891 P i spełnia wymagania zaleceń DBBT 301C i wytycznych SKW o powoływaniu kancelarii kryptograficznych. Na wyposażeniu kancelarii są trzy sejfy do przechowywania dokumentów do klauzuli tajnej. Kancelaria została wyposażona w urządzenia służące do alarmowania i zabezpieczania przed dostępem osób nieuprawnionych. System ogrzewania i klimatyzacji zapewnia komfortowe warunki pracy dla dwóch osób funkcyjnych pracujących wewnątrz kontenera. Kancelaria, w przypadku długotrwałej pracy w jednej lokalizacji, może być wyposażona w zewnętrzne ogrzewanie pracujące automatycznie przez całą dobę, obsługiwane bez konieczności wchodzenia do kancelarii. Okablowanie strukturalne umożliwia dołączenie kancelarii do analogowej sieci telefonicznej poprzez dwa moduły wprowadzeń liniowych MWL PS5 oraz do sieci Ethernet poprzez dwa zespoły światłowodowe CTOS oraz jeden moduł wprowadzeń liniowych MWL RJ45. Do zasilania kancelarii niezbędne jest źródło prądu o napięciu jednofazowym 230V AC. Maksymalny pobór mocy w kancelarii nie przekracza 7kW.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc