Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Mustang (znów) na start

14 sierpnia Inspektorat Uzbrojenia ogłosił zaproszenie do składania ofert w przetargu dotyczącym zakupu samochodów ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności, które mają pozwolić na rozpoczęcie procesu wymiany generacyjnej obecnie posiadanych wozów tego rodzaju.

Kolejne podejście do programu Mustang to wynik unieważnienia 29 maja ostatniego postępowania dotyczącego zakupu samochodów tej klasy – był to wynik przekroczenia przez jedynego oferenta (konsorcjum PHO Sp. z o.o. oraz Concept Sp. z o.o.) zakładanego budżetu. Wówczas bazowe zamówienie opiewało na 913 sztuk (w tym 41 w wersji opancerzonej) oraz opcji kontraktowej na kolejnych 2787 sztuk.

W ramach nowego postępowania, w latach 2019-22, Inspektorat Uzbrojenia chce zakupić 900 samochodów (w tym 41 w wersji opancerzonej). Każdy z nich ma zabierać do siedmiu osób (w wersji nieopancerzonej) lub pięciu (opancerzonej). Dodatkowo w ramach prawa opcji możliwe jest rozszerzenie zamówienia o kolejnych 812 samochodów nieopancerzonych. Podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie dokumentacji do 28 września – obok ceny ocenie będą poddawane inne kryteria: gwarancja (5%), prześwit pojazdu (10%), masowy wskaźnik mocy (10%), pojazd jednobryłowy (10%).

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc