Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MEADS z ofertą w sprawie Wisły

31 stycznia konsorcjum MEADS International upubliczniło uaktualnioną ofertę dostawy systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych średniego zasięgu w ramach programu Wisła. Był to wynik ostatnich rozmów z przedstawicielami władz polskich, które w ramach powyższego programu, wyraziło zainteresowanie systemem MEADS.

W ramach oferty międzynarodowe konsorcjum chce przeprowadzić transfer technologii do polskiego przemysłu obronnego, który dzięki temu mógłby stać się ważnym partnerem w procesie integracji systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Wśród projektów, MEADS International oferuje wspólne opracowanie nowego typu pocisku rakietowego LCI, a także przekazanie technologii GaN, która mogłaby umożliwić opracowanie wspólnymi siłami nowej stacji radiolokacyjnej. Według deklaracji, oferta ma być konkurencyjna wobec koncernu Raytheon oferującego system Patriot. Składa się na nią możliwość zakupu i dostawy ośmiu baterii – każda składająca się z czterech wyrzutni, stacji radiolokacyjnych, wozów dowodzenia oraz pocisków rakietowych. Sporym atutem, w stosunku do konkurencji, jest oparcie systemu dowodzenia na otwartej architekturze.

Obecnie członkowie konsorcjum MEADS podpisali z Polską Grupą Zbrojeniową list intencyjny. Dodatkowo ważnym dla programu może być bieżący rok, w którym sfinalizowane mają być rozmowy z niemieckim resortem obrony dotyczącym zakupu systemu na potrzeby obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc