Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kamień milowy programu okrętów podwodnych 212CD

Fot. thyssenkrupp Marine Systems

Firma thyssenkrupp Marine Systems osiągnęła kamień milowy w niemiecko-norweskim programie okrętów podwodnych typu 212CD. W trakcie sympozjum SUBCON w Kilonii ogłoszono zakończenie fazy projektowej.

Podsumowaniem fazy projektowania szczegółowego było pomyśle zakończenie przeglądu krytycznego (Critical Design Review). Proces ten oznacza, że wymagania i oczekiwania zamawiających oraz samej firmy stoczniowej thyssenkrupp Marine Systems zostały uwzględnione w ostatecznym wariancie projektu. Analiza dokumentacji projektowej zapewniła, że luki, ryzyka i problemy zostały zidentyfikowane na obecnym, wczesnym etapie. W ścisłej współpracy z instytucjami zakupów uzbrojenia – norweską i niemiecką – odpowiednio Forsvarsmateriell (Agencja sprzętu obronnego) i Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr (Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii Informacyjnych i Wsparcia Federalnych Sił Zbrojnych), thyssenkrupp Marine Systems przejrzała ponad 100 000 stron dokumentacji w ciągu ostatnich trzech lat.

W kolejnym kroku produkcja okrętów podwodnych zostanie zintensyfikowana na podstawie opracowanych specyfikacji projektowych. Pierwsze testy prototypu mają rozpocząć się w 2027 roku. Dostawa pierwszego okrętu podwodnego do norweskich Sił Morskich jest zaplanowana na 2029 rok. Jego produkcja zaczęła się rok temu.

Zarówno Republika Federalna Niemiec, jak i Królestwo Norwegii rozważają zwiększenie liczby zamówionych okrętów podwodnych typu 212CD. Do tej pory zakontraktowano cztery jednostki dla norweskich Sjøforsvaret i dwie dla niemieckiej Deutsche Marine.

thyssenkrupp Marine Systems zapewnia, że ostatnie postępy w procesie projektowania pokazały, że firma spełnia wymagania zamawiających. Dysponuje ponadto wystarczającą zdolnością produkcyjną po zbudowaniu nowej hali w zakładzie w Kilonii i odkupieniu dawnej enerdowskiej stoczni w Wismarze.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc