Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Guardiany dla Egiptu

27 listopada Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody, na potencjalną, sprzedaż do Egiptu śmigłowców szturmowych Boeing AH-64E Guardian, które mają wzmocnić potencjał operacyjny sił zbrojnych tego bliskowschodniego kraju.

W ramach upublicznionego, przez agencję DSCA, wniosku eksportowego, który trafił do autoryzacji do Kongresu Stanów Zjednoczonych, Kair jest zainteresowany zakupem dziesięciu AH-64E Guardian, które wraz z pakietem dodatkowym mogą kosztować 1 mld dolarów. Powyższy pakiet obejmuje m.in. cztery zapasowe silniki T700-GE-701D, dwa zapasowe moduły obserwacyjno-celownicze M-TADS/PNVS, cztery zapasowe układy nawigacyjne GPS/INS, 24 wyrzutnie dla pocisków Hellfire, 135 pocisków AGM-114 Hellfire, dwa zapasowe zestawy CMWS.

Według wniosku eksportowego, AH-64E Guardian mają wzmocnić obecną flotę śmigłowców rodziny AH-64, które są eksploatowane od drugiej połowy lat 90. XX wieku. Początkowo były to maszyny w wersji AH-64A, które później przebudowano do wersji AH-64D. Od 2012 roku są systematycznie wykorzystywane do działań bojowych na Półwyspie Synaj, gdzie siły wojskowe i porządku publicznego walczą z islamskimi fundamentalistami.

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Arabii Saudyjskiej
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc