Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

GRUPA WB na Eurosatory 2022: stoisko i sympozjum

Fot.: Grupa WB.

GRUPA WB bierze udział targach obronnych Eurosatory 2022 w Paryżu. W stolicy Francji prezentowane są najnowsze rozwiązania, w tym wieloklauzulowa odmiana platformy FONET MK2. Pokazywany jest też strój podchodzeniowy EOD ONE, wspólne dzieło spółek LUBAWA i MindMade. Z Ministerstwem Rozwoju i Technologii GRUPA WB była także współorganizatorem sympozjum „Nowe wyzwania bezpieczeństwa europejskiego. Polski przemysł obronny – potencjał i zaproszenie do współpracy”.

Francuskie Eurosatory to jedne z największych targów i wystaw obronnych na świecie, przyciągających co dwa lata blisko sto tysięcy odwiedzających z ponad 150 państw. Ze względu na pandemię poprzednia edycja miała miejsce w 2018 roku. Podczas imprezy odbywają się liczne konferencje, w tym roku ich liczba wzrosła dzięki zorganizowanemu przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii wraz z GRUPĄ WB sympozjum „Nowe wyzwania bezpieczeństwa europejskiego. Polski przemysł obronny – potencjał i zaproszenie do współpracy” („New challenges of European security. Polish defense industry: Potential and invitiation to cooperation”).

Fot.: GRUPA WB.

Do udziału w seminarium zaproszone zostały podmioty reprezentujące polski przemysł zbrojeniowy i naukowo-badawczy: Huta Stalowa Wola, GRUPA LUBAWA, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz PCO. W konferencji wziął udział przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Status sympozjum podkreślała obecność prezesów spółek branży obronnej: Piotr Wojciechowski i Adam Bartosiewicz reprezentowali GRUPĘ WB, Bartłomiej Zając – HSW S.A., Marcin Kubica – GRUPĘ LUBAWA, a Andrzej Synowiecki – RADMOR S.A.

Fot.: GRUPA WB.

Na swoim stoisku GRUPA WB prezentowała wieloklauzulową odmianę systemu komunikacji pojazdowej FONET Mk 2 (przeznaczoną głównie do wozów dowodzenia), system zarządzania polem walki TOPAZ, radiostacje taktyczne R3501, 35010, COMP@N i PERAD oraz oparte o sztuczną inteligencję systemy rozpoznawania obrazu.

Fot.: GRUPA WB.

Ciekawym elementem stoiska GRUPY WB jest strój podchodzeniowy EOD ONE, opracowany przez GRUPĘ LUBAWA. W Paryżu dwa duże polskie podmioty zdecydowały się na wspólną obecność, pokazując jak świetnie działa efekt synergii i uzupełniania się wzajemnych kompetencji. W stroju EOD ONE wykorzystano zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne MindMade (spółki GRUPY WB). Nie jest to jedyny przykład współpracy GRUPY WB i GRUPY LUBAWA.

Fot.: GRUPA WB.

 

Źródło: GRUPA WB.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc