Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Zapad-2021: Na Bałtyk wyszły rosyjskie okręty [WIDEO]

Siły Floty Bałtyckiej wyszły w morze, aby wziąć udział w ćwiczeniu „Zapad-2021”. Fot. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej

W związku z największymi w naszym rejonie ćwiczeniami strategicznymi sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi pod kryptonimem „Zapad-2021” (Zachód-2021), na Morze Bałtyckie wyszło ugrupowanie 15 okrętów Floty Bałtyckiej.


Na Bałtyk wpłynęły duże okręty desantowe polskiego projektu 775, korwety projektu 20380 typu Stierieguszczij, małe okręty rakietowe i małe okręty zwalczania okrętów podwodnym, trałowce i duże kutry rakietowe, okręty podwodne, a także różne jednostki pomocnicze. W najbliższych dniach będą one realizowały zadania w ramach ćwiczeń strategicznych Zapad-2021.

 

Zgodnie z planem ćwiczeń „Zapad-2021” okręty w ramach grup taktycznych będą wypracowywać zadania obrony przeciw okrętom podwodnym i przeciwlotnicze oraz wsparcia minowego. W toku ćwiczeń zaplanowano strzelania rakietowe i artyleryjskie z użyciem różnych systemów, do różnego rodzaju imitatorów celów morskich i powietrznych.

Ćwiczenia strategiczne sił zbrojnych Rosji i Białorusi odbywają się co dwa lata. Łącznie w „Zapadzie-2021” weźmie udział do 200 tys. żołnierzy obydwu państw, około 80 samolotów i śmigłowców, do 760 jednostek sprzętu wojskowego, w tym 290 czołgów, 240 dział, wielokrotne systemy rakietowe i moździerze, a także 15 okrętów.

W tym samym czasie po drugiej stronie Bałtyku rozpoczynają się ćwiczenia międzynarodowe „Northern Coasts”, organizowane w tym roku przez siły morskie Królestwa Szwecji, w których uczestniczyć będzie łącznie ponad 2000 żołnierzy z 14 krajów NATO i sojuszniczych, około 30 okrętów i 10 samolotów. Faza portowa ćwiczenia rozpoczęła się 10 września w Karlskronie.

Nie można wykluczyć, że dojdzie do spotkania sił morskich obydwu obozów i wzajemnego „podglądania” okrętów. Ponadto floty państw NATO i sojuszniczych z rejonu bałtyckiego wyślą (wysłały) swoje okręty i samoloty rozpoznawcze w celu śledzenia okrętów rosyjskich.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc