Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rok sukcesów Fabryki Broni „Łucznik” - Radom

Fot. st.chor. Piotr Ziętka

Rok 2021 zapisze się w historii Fabryki Broni „Łucznik” – Radom jako rok pełen wyzwań, ale też dużych sukcesów w skali krajowej i międzynarodowej.

Wszystko zgodnie z planem

- O skuteczności organizacji świadczą zdolności do realizacji planów i zgodna z przyjętym planem faktyczna realizacja zadań i celów. Skuteczność wskazuje więc, jak organizacja wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec właścicieli, pracowników, klientów, partnerów i  innych interesariuszy. Mijający rok, to rok pełen wyzwań i zmian w Fabryce Broni, ale wyzwania mają to do siebie, że rodzą szanse, a szanse można przekuć w sukces. A mijający rok, dzięki wspaniałemu zespołowi Fabryki Broni, możemy śmiało zaliczyć do tych najlepszych – mówi dr  Wojciech Arndt – prezes zarządu Fabryki Broni.

W trudnym, z powodu pandemii koronawirusa, 2021 roku działalność Fabryki Broni „Łucznik” – Radom skoncentrowana była przede wszystkim na realizacji bieżących kontraktów z  głównymi partnerami oraz działaniach mających na celu dalszą ekspansję zagraniczną.

- Dzięki ciężkiej pracy załogi, w 2021 roku Fabryka Broni dostarczyła Siłom Zbrojnym RP kolejnych kilkanaście tysięcy zestawów karabinków MSBS GROT. Dodatkowo na rynek cywilny trafiły karabinki MSBS GROT S z lufą 14 i 10 cali, zespoły lufy 14,5 cala kal. 223 Rem do karabinka MSBS GROT w wersji cywilnej. Pistolety VIS 100 M1 doczekały się nowych wersji kolorystycznych, których sprzedaż przerosła wszelkie oczekiwania – podkreśla Maciej Borecki – członek zarządu Fabryki Broni.

Mimo wciąż trwającej pandemii COVID-19 Fabryka Broni „Łucznik” – Radom wykorzystuje w  pełni swoje możliwości. Wprowadzone rok wcześniej procedury bezpieczeństwa zdały egzamin i udało się zminimalizować zagrożenie. Jest to przede wszystkim zasługa samych pracowników, którzy sumiennie respektują te zasady.

Spółka świadczy też usługi zewnętrzne z wykorzystaniem posiadanych technologii, dzięki którym pogłębia współpracę w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Fabryka Broni w 2021 roku rozszerzyła ofertę świadczonych usług z zakresu obróbki metali dla podmiotów na rynku cywilnym, co pozytywnie wpłynęło na dywersyfikację źródeł jej przychodów.

Rynek amerykański

Na początku roku na rynek amerykański trafiły specjalne wersje karabinków z rodziny Beryl. Karabinki .223 S Beryl M1, Mini Beryl Pistol oraz Beryl S 762 M1 były sprzedawane w ciągu kilkunastu minut od pojawienia się ich w sklepach amerykańskich partnerów Fabryki Broni. W całym 2021 roku Spółka odnotowała ponad 300% wzrost sprzedaży na rynku amerykańskim.

Fot. Atlantic Firearms

- Rynek USA jest bardzo perspektywiczny dla Fabryki Broni. Nasze sportowe wersje pistoletów i karabinków z rodziny BERYL znalazły uznanie w Stanach Zjednoczonych i rozchodzą się błyskawicznie. Jesteśmy przekonani, że podobny sukces odniesie w przyszłości rodzina karabinków MSBS GROT, która może stać się wizytówką naszej marki za oceanem – zaznacza Seweryn Figurski – członek zarządu Fabryki Broni.

Rozwój i wyróżnienia

W kwietniu 2021 roku Fabryka Broni „Łucznik” – Radom nawiązała współpracę z Politechniką Warszawską w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, doradczych, eksperckich oraz wdrożeniowo-projektowych. Partnerstwo będzie polegało na wymianie informacji, organizacji roboczych wizyt w siedzibach obu podmiotów połączonych z seminariami, warsztatami naukowo-technicznymi i badaniami, a także na wdrożeniach i zastosowaniu nowych technologii, w szczególności w obszarze inteligentnych materiałów.

W lipcu 2021 Fabryka Broni „Łucznik” – Radom i Wojskowa Akademia Techniczna im.  Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie podpisały umowę dotyczącą zacieśnienia dalszej współpracy badawczo-dydaktycznej pomiędzy producentem broni, a  warszawską uczelnią.

W trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach 2021 Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. otrzymała nagrodę specjalną Ministra Obrony Narodowej za pistolet VIS 100, który w całości został zaprojektowany w Fabryce Broni w Radomiu.

- Fabryka Broni „Łucznik” – Radom ma ugruntowaną w Polsce i świecie pozycję. Dzięki stawianiu na rozwój i współpracę z ośrodkami naukowymi dziś możemy się pochwalić produkcją jednych z najnowocześniejszych modułowych systemów broni strzeleckiej. Nowatorskie podejście do relacji z uczelniami, które prezentuje nasza Spółka sprawia, że możemy cały czas udoskonalać nasze konstrukcje i sam proces produkcyjny – podkreśla dr Wojciech Arndt – prezes zarządu Fabryki Broni.

Źródło: Fabryka Broni „Łucznik” - Radom.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Rok sukcesów Fabryki Broni „Łucznik” - Radom”

  1. Tak dalej trzymać rozwijać się wszechstronnie i dbać o jakość i eksport. MON powinien stawiać na dalsze wieloletnie i duże kontrakty dla polskiej zbrojeniówki a wtedy będą środki na badania i rozwój uzbrojenia, modernizację i rozbudowę zakładów zbrojeniowych a pieniądze zostaną w kraju do tego miejsca pracy. Powodzenia

  2. Czemu nigdzie nie podaja ile sztuk zostalo sprzedanych w usa?
    Jak zostalo zauważone usa to duzy rynek i nawet cos nawet malo perspektywicznego ale nowego zostanie szybko wchloniete przez ich rynek. Np sprzedaz 1000 sztuk to zaden wyczyn

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc