Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości odnośnie możliwości stwarzanych przez Morski Fundusz Inwestycyjny, pokazanie szans i wyzwań związanych z prowadzeniem jednoczesnej działalności na rynku cywilnym i specjalnym oraz zmapowanie polskich możliwości w tym zakresie oraz podkreślenie roli rozwiązań technologicznych typu dual use w przemyśle stoczniowym.
Konferencja poprzedzona została warsztatem eksperckim „Produkcja specjalna oraz cywilna – uwarunkowania i perspektywy”, który odbył się w dniu 15 maja. Spotkanie moderowane przez Dyrektora Działu Analiz WIIS Antoniego Pieńkosa, rozpoczęło się od przemówienia Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Grzegorza Witkowskiego, który przedstawił obecne priorytety Ministerstwa w dziedzinie wsparcia przemysłu stoczniowego w Polsce. Tematyką pierwszej części warsztatów, poprzedzonej prezentacją Naczelnika Wydziału Przemysłu Okrętowego MGMiŻŚ Macieja Styczyńskiego na temat światowych trendów w budownictwie okrętowym, była charakterystyka głównych segmentów rynku produkcji okrętowej w Polsce. W drugiej części, zainaugurowanej wystąpieniem Wicedyrektora Biura Platform Morskich Polskiej Grupy Zbrojeniowej Cezarego Cierzana, zaproszeni goście dyskutowali na temat możliwości rozwoju i pozyskiwania nowoczesnych technologii podwójnego zastosowania przez polski przemysł stoczniowy. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele administracji rządowej, przemysłu zbrojeniowego, Marynarki Wojennej RP, mediów oraz niezależni eksperci i pracownicy uczelni wyższych. Wnioski z warsztatu zostaną wykorzystane w trakcie przygotowania raportu podsumowującego projekt.
WIIS jest niezależnym ośrodkiem analitycznym powołanym do życia jako platforma wymiany i poszerzania wiedzy z obszaru szeroko rozumianej polityki obronnej i bezpieczeństwa międzynarodowego. Misją Instytutu jest wspieranie procesu kształtowania polityki bezpieczeństwa RP i planowania strategicznego. Cele swoje Instytut realizuje poprzez działalność analityczną, badawczą oraz uczestnictwo w debacie publicznej, starając się rozwijać świadomość polskich obywateli w tym obszarze.
Wstępny program konferencji dostępny jest na stronie Instytutu. Rejestracja na konferencję możliwa jest natomiast po kliknięciu w ten link.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizator informuje, że jedynie osoby, które uprzednio otrzymają potwierdzenie rejestracji drogą mailową będą mogły wziąć udział w wydarzeniu.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu