Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowości w Creotech Instruments. Nowe logo, nowa strona i transfer z Astri Polska

Nowo Logo Creotech Instruments. Fot. Creotech Instruments

Wyrastająca na krajowego lidera w sektorze kosmicznym spółka Creotech Instruments z podwarszawskiego Piaseczna nie zasypia gruszek w popiele. Kierownictwo przedsiębiorstwa, biorącego obecnie udział m.in. w kliku ambitnych programach satelitarnych, znalazło jeszcze czas na odświeżenie identyfikacji wizualnej swojej firmy. Ponadto do załogi dołączył dotychczasowy prezes innego podmiotu liczącego się w krajowym przemyśle kosmicznym.

Po pierwsze Creotech ma nowe logo. Jak można przeczytać na profilu spółki w jednym z mediów społecznościowych, ma ono symbolizować domenę kosmiczną, technologię oraz precyzję działania – będącą niezbędnym składnikiem sukcesu przedsiębiorstwa w tej branży – należy wszak zawsze pamiętać o słynnym powiedzeniu „space is hard”. Ta dziedzina nie wybacza bowiem błędów – po wysłaniu sprzętu w przestrzeń kosmiczną w znakomitej większości przypadków nie ma już możliwości jego naprawienia.

Ponadto, na początku września br. uruchomiona została zupełnie nowa witryna internetowa piaseczyńskiej firmy. Jak przy tym zapewnił na Facebooku dr hab. Grzegorz Brona, CEO Creotech Instruments, strona creotech.pl w końcu prezentuje rzeczywisty potencjał naszej spółki. Od kilku miesięcy działa także firmowy profil na Twitterze.

Jak natomiast można dowiedzieć się z platformy Linkedin, kadrę Creotechu zasilił Jacek Mandas, który przez ponad pięć ostatnich lat szefował innej spółce działającej w rodzimym przemyśle kosmicznym – Astri Polska, stanowiącej wspólne przedsięwzięcie Airbusa oraz warszawskiego Centrum Badań Kosmicznych PAN. W nowym miejscu pracy Mandas będzie pełnił funkcję Chief Business Officer.

Sam doktor Brona powrócił na fotel prezesa Creotechu z początkiem sierpnia br. po dłuższej przerwie, w trakcie której m.in. był prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej.

Creotech Instruments partycypuje w dwóch konsorcjach. W ramach pierwszego z nich spółka buduje mikrosatelitę obserwacyjnego EagleEye o masie 50 kg i rozdzielczości sensora na poziomie jednego metra. Działając w drugim konsorcjum spółka realizuje projekt PIAST, ukierunkowany na stworzenie z myślą o polskiej armii konstelacji trzech nanosatelitów obserwacji Ziemi, każdy o wadze 10 kg. Wszystkie cztery ww. satelity powstają na bazie autorskiej modułowej platformy satelitarnej Creotechu – HyperSat. Obok działalności kosmicznej podwarszawska spółka realizuje także programy związane z przygotowaniem elektroniki dla komputerów kwantowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc