Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kontrakt na specjalne NH90TTH

Airbus

12 października koncern Airbus poinformował o podpisaniu umowy pomiędzy konsorcjum NHIndustries i agencją NAHEMA w sprawie dostawy wielozadaniowych śmigłowców NH90TTH w standardzie specjalnym, które zostały zamówione przez Ministerstwo Sił Zbrojnych Francji. 

Zgodnie z komunikatem, dziesięć śmigłowców ma pochodzić z partii już zakontraktowanej przez Francję - przed dostawą zostaną dostosowane do nowego standardu. Pierwszy egzemplarz ma trafić do służby w 2025 roku. W przeciwieństwie to niektórych państw, Airbus (w porozumieniu z zamawiający) upublicznił elementy wyposażenia wiropłatów, które mają wspierać siły specjalne. 

NH90TTH w nowym standardzie wyposażenia, oznaczonym jako TFRA Standard 2, otrzymają optoelektroniczną głowicę EuroFLIR firmy Safran. Dodatkowo maszyny otrzymają możliwość montażu dodatkowych (zewnętrznych) zbiorników paliwa, a także wielkokalibrowych karabinów maszynowych M3M kalibru 12,7 mm. Obejmą także montaż systemu DAS, który ma zwiększyć świadomość sytuacyjną załogi. 

Nowe NH90TTH trafią do 4. Specjalnego Pułku Śmigłowców. Dotychczas konsorcjum NHIndustries dostarczyło do Francji około 70 NH90 spośród 101 zamówionych. W bieżącym roku ma zakończyć realizację umowy na maszyny morskie NH90NFH. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc