Brytyjska firma Marshall, będąca liderem w projektowaniu, rozwoju, produkcji oraz dostawie mobilnej infrastruktury operacyjnej dla operacji wojskowych, jak i cywilnych, weźmie udział w rozpoczynającej się 12 marca trzydniowej konferencji Combat Engineer & Logistics (CEL) w Warszawie.
Polska pozostaje na ścieżce inwestycji w rozwój i modernizację armii. Oznacza to, że Siły Zbrojne RP będą wymagać ulepszonych zdolności logistycznych, aby zapewnić skuteczne wsparcie, rozmieszczenie i funkcjonowanie obecnych i przyszłych systemów powietrznych, lądowych i morskich. Obecnie kluczowym aspektem rozwiązań wojskowych stała się mobilność oraz możliwość szybkiego rozmieszczenia sprzętu. W praktyce oznacza to możliwość transportu i przemieszczania oraz szybkiego wsparcia w działaniu – kluczowego sprzętu tam, gdzie jest operacyjnie potrzebny.
Lee Doherty MBE, Dyrektor ds. rozwoju biznesu i sprzedaży w firmie Marshall, wygłosi przemówienie na konferencji CEL i wygłosi referat pod tytułem Enabling a more mobile military [pol. Kroki ku bardziej mobilnemu wojsku], który obejmie znaczenie nowoczesnych wymagań dla sił zbrojnych. Prezentacja uwzględni przede wszystkim perspektywę domeny lądowej na podstawie doświadczeń zdobytych na Ukrainie oraz wiedzy struktur NATO.
„Polska jest obecnie w trakcie realizacji imponującego i szerokiego zakresu programów zbrojeniowych, których zadaniem jest odstraszanie i obrona. Tak duże programy wymagają zwiększonego wsparcia logistycznego tzw. zaplecza, aby umożliwić skuteczne i terminowe wdrożenie działań operacyjnych. Mogę zapewnić, że to podstawa działania w naszej firmie” – powiedział Doherty. „Cieszę się z okazji na spotkanie z polskimi partnerami podczas konferencji CEL w Warszawie. To szansa na dialog z przedstawicielami wojska i przemysłu, którzy mają świadomość, jak ważne jest wsparcie logistyczne”.
Firma Marshall, z siedzibą w Cambridge w Wielkiej Brytanii, opracowała szereg konfiguracji i rozwiązań mobilnych kontenerów, umożliwiających sprawne operacyjne rozmieszczenie infrastruktury logistycznej. Obejmuje to m.in. mobilne warsztaty do obsługi pojazdów opancerzonych i głównych czołgów bojowych oraz kontenery z amunicją artylerii do szybkiego rozmieszczenia. Obecnie, spółka zaopatruje siły zbrojne Wielkiej Brytanii, Holandii, Kanady, Danii, Szwecji i Norwegii.
Najnowsza oferta rynkowa firmy Marshall to zaawansowany kontenerowy tomograf komputerowy (ACCTS) do zastosowań medycznych standardu NATO Role 2 w ramach szpitala polowego. Obejmuje także wysoce bezpieczne schrony dowodzenia i kontroli (C2) z zaawansowanymi światłowodowymi systemami informatycznymi, kontenerowe obiekty do dekontaminacji zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i jądrowych (CBRN), jak i rozwiązania dla dronów (UAS). Ten ostatni obejmuje stanowiska przeznaczone do przechowywania, konserwacji i kontroli lotów w jednym mobilnym kontenerze.
W celu wsparcia infrastruktury cywilnej Marshall opracował także przełomowy ekosystem autonomicznych statków powietrznych (UAV), znajdujących się poza zasięgiem wzroku (BVLOS), które zapewniają usługi inspekcji na morzu. Lilypad wykorzystuje sztuczną inteligencję i czujniki nawigacyjne, aby stworzyć zintegrowaną funkcję, która zasila przemysł morskiej energetyki wiatrowej dzięki najnowocześniejszej robotyce i analizie danych.
„To zaszczyt ponownie reprezentować firmę Marshall na targach CEL, ważnym wydarzeniu dla logistyki sił zbrojnych i przemysłu” – powiedział Doherty. „Podczas mojego panelu podzielę się doświadczeniem Marshalla na temat logistyki pola bitwy.”
Źródło: Marshall.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu