Raytheon Missiles & Defense, dział firmy Raytheon Technologies, podpisał umowę podwykonawczą z zakładami WZŁ-1 w Zegrzu, spółką należącą do PGZ i Konsorcjum PGZ-Wisła. Zgodnie z umową WZŁ-1 będzie świadczyć usługi wsparcia dla systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot™ przeznaczonego dla Polskich Sił Zbrojnych.
W ramach niedawno zawartej umowy WZŁ-1 wyposaży wnętrza kontenerów w sprzęt do obsługi technicznej systemu Patriot, przeprowadzi integrację kluczowych komponentów, a także testy końcowe i weryfikację produktów końcowych. Obejmują one centrum serwisowania akumulatorów, element obsługi średniego poziomu oraz transporter małych części zamiennych. WZŁ-1 będzie ściśle współpracować z OBR CTM, spółką zależną PGZ wchodzącą w skład Konsorcjum PGZ-Wisła, który zaprojektuje wyposażenie wnętrza kontenera. Ponadto WZŁ-1 współpracować będzie z polskimi partnerami przemysłowymi, którzy dostarczą kontenery na sprzęt do obsługi technicznej systemu (Agregaty Pex Pool Plus) oraz naczepy, na których będą mieścić się kontenery (Demarko).
- WZŁ-1 i nasi pozostali polscy partnerzy przemysłowi są cennymi członkami naszego zespołu Patriot i znacząco przyczynili się do postępu prac, dzięki czemu pierwsza faza programu „Wisła” jest realizowana zgodnie z harmonogramem – powiedziała Shawn Rantas, dyrektor ds. polskiego programu Patriot w Raytheon Missiles & Defense. – Chcemy budować partnerskie relacje z kolejnymi polskimi firmami, aby tworzyć dalsze okazje do współpracy ekonomicznej, opierające się na lokalnej specjalistycznej wiedzy i technologii.
WZŁ-1 jest jednym z dziewięciu polskich partnerów-dostawców, którzy aktywnie uczestniczą w realizacji zawartych z Raytheon Missiles & Defense kontraktów na obsługę techniczną i produkcję elementów systemu Patriot w ramach pierwszej fazy programu „Wisła”.
Raytheon Missiles & Defense to dział Raytheon Technologies, firmy zatrudniającej ponad 8 000 polskich pracowników w zakładach o kilkudziesięcioletnich tradycjach. Jako przedsiębiorstwo, Raytheon Technologies wspiera rozwój gospodarczy Polski, a jednocześnie pomaga zapewnić jej bezpieczeństwo.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Wszystko pięknie ale umowy offsetowej Raytheon, w odróżnieniu od Lockheed Martin nie podpisał, jakim prawem Wisła wystartowała skoro nie jest podpisany offset?
Chyba że się mylę.
gdzie offset krętacze z reytheona ?