19 września Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że do postępowania przetargowego dotyczącego zakupu dla Wojska Polskiego samochodów ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności zgłosiło się dwunastu zainteresowanych.
Termin nadsyłania zgłoszeń ustalono na 12 września. Do tego czasu Inspektorat Uzbrojenia otrzymał następujące odpowiedzi ze strony następujących podmiotów: Siltec Sp. z o.o.; DZT Fabryka Samochodów w Lublinie Sp. z o.o.; Polski Holding Obronny Sp. z o.o. wraz z Concept Sp. z o.o.; H.Cegielski-Poznań S.A.; Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. wraz z Marvel Sp. z o.o. i ITS Solutions Sp. z o.o.; Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. wraz z Rosomak S.A. i Toyota Motor Poland Co. Ltd. Sp. z o.o.; Autobox Innovations Sp. z o.o. wraz z Auto Special Sp. z o.o.; Kafar Bartłomiej Sztukier wraz z Hibneryt Sp. z o.o. S.k. wraz z Auto Podlasie Sp. z o.o.; SKB Drive Tech S.A. wraz z Renault Trucks Defense; Dom samochodowy Germaz Sp. z o.o.; AMZ Kutno S.A.; Zeszuta Sp. z o.o..
Co ciekawe, rozpadło się poprzednie konsorcjum składające się z Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. wraz z Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi z Poznania, które w poprzednim postępowaniu na zakup samochodów tej klasy oferowało spolonizowanego Forda Rangera. Powyższa oferta została jednak odrzucona przez zamawiającego ze względu na przekroczenie zakładanego budżetu - skutkowało to unieważnieniem postępowania w czerwcu bieżącego roku.
W ramach obecnego postępowania, Inspektorat Uzbrojenia planuje zakup 913 pojazdów, 872 w wersji nieopancerzonej oraz 41 w opancerzonej, które mają zostać dostarczone w latach 2019-22. Dodatkowo umowa ma zawierać opcję kontraktową na 2787 kolejnych, których dostawy mogłyby zostać zrealizowane w latach 2019-26.
(ŁP) | Foto: Łukasz Pacholski |
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu