reklama Helikon-Tex

Dwunastu chętnych do Mustanga-bis

19 września Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że do postępowania przetargowego dotyczącego zakupu dla Wojska Polskiego samochodów ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności  zgłosiło się dwunastu zainteresowanych.

Termin nadsyłania zgłoszeń ustalono na 12 września. Do tego czasu Inspektorat Uzbrojenia otrzymał następujące odpowiedzi ze strony następujących podmiotów: Siltec Sp. z o.o.; DZT Fabryka Samochodów w Lublinie Sp. z o.o.; Polski Holding Obronny Sp. z o.o. wraz z Concept Sp. z o.o.; H.Cegielski-Poznań S.A.; Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. wraz z Marvel Sp. z o.o. i ITS Solutions Sp. z o.o.; Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. wraz z Rosomak S.A. i Toyota Motor Poland Co. Ltd. Sp. z o.o.; Autobox Innovations Sp. z o.o. wraz z Auto Special Sp. z o.o.; Kafar Bartłomiej Sztukier wraz z Hibneryt Sp. z o.o. S.k. wraz z Auto Podlasie Sp. z o.o.; SKB Drive Tech S.A. wraz z Renault Trucks Defense; Dom samochodowy Germaz Sp. z o.o.; AMZ Kutno S.A.; Zeszuta Sp. z o.o..

Co ciekawe, rozpadło się poprzednie konsorcjum składające się z Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. wraz z Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi z Poznania, które w poprzednim postępowaniu na zakup samochodów tej klasy oferowało spolonizowanego Forda Rangera. Powyższa oferta została jednak odrzucona przez zamawiającego ze względu na przekroczenie zakładanego budżetu - skutkowało to unieważnieniem postępowania w czerwcu bieżącego roku.

W ramach obecnego postępowania, Inspektorat Uzbrojenia planuje zakup 913 pojazdów, 872 w wersji nieopancerzonej oraz 41 w opancerzonej, które mają zostać dostarczone w latach 2019-22. Dodatkowo umowa ma zawierać opcję kontraktową na 2787 kolejnych, których dostawy mogłyby zostać zrealizowane w latach 2019-26.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullmagnifiercrossmenulisthighlightindent-increasesort-amount-asc