Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Hensoldt dostarczy peryskopy do modernizowanych okrętów podwodnych

Fot. Hensoldt

W ramach programu modernizacji okrętów podwodnych nieujawnionej floty Ameryki Łacińskiej, spółka Hensoldt dostarczy peryskopy SERO 250S. Wielkość zamówienia wynosi ponad 5 mln EUR, a jego realizacja ma nastąpić w 2024 roku.

Jest to już drugie zlecenie od tego klienta. Dotychczas dwa okręty podwodne niemieckiego typu 209 zostały wyposażone w peryskopy typu SERO 40 Stab, również produkcji Hensoldt. Modernizacja daje wyposażonym w SERO 250S jednostkom zdolność obserwacji w nocy i trudnych warunkach oświetleniowych oraz przyczynia się w znacznym stopniu do cyfryzacji i wydłużenia okresu eksploatacji.

SERO 250 jest produkowany w odmianie 250A (attack, peryskop dowódcy) i 250S (search, nawigacyjny). Obydwa są wyposażone w ulepszoną optykę, która obejmuje w standardzie kamery o wysokiej rozdzielczości, działające przy niskim poziomie światła. Możliwości widzenia w nocy zapewnia dodatkowa kamera na podczerwień (IR). SERO 250S jest ponadto wyposażony w dalmierz laserowy i pasywny dalmierz stadiametryczny.

System peryskopowy umożliwia użytkownikowi monitorowanie aktywności na powierzchni i w powietrzu, w celu zbierania danych nawigacyjnych oraz wykrywania i identyfikacji celów. System dostarcza również obrazy wideo do obserwacji równoległej na wyświetlaczu zamontowanym na ścianie centrali lub na konsoli.

Hensoldt zaprojektował prostą technologię instalacji SERO 250 poprzez istniejącą penetrację kadłuba, aby uniknąć konieczności jego modyfikacji i tym samym zachować istniejące łożyska, uszczelnienia i mechanizmy podnośnika hydraulicznego. Wszystkie funkcje interfejsu człowiek-maszyna SERO 250 znajdują się na kompaktowym wyświetlaczu, który jest zamontowany bezpośrednio pod binokularem Direct View. Ten samodzielny zespół obejmuje ustawienia systemu, wskazania kamery, informacje o celu, status systemu i łączność. SERO 250 może być również zintegrowany z systemem zarządzania walką okrętu podwodnego w celu umożliwienia zdalnego sterowania.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc