W dniach 5-8 czerwca Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentuje szeroką ofertę nowoczesnego uzbrojenia na Międzynarodowej Wystawie Sprzętu i Usług Obronnych HEMUS 2024 w Bułgarii.
Targi HEMUS 2024 to kolejna w tym roku okazja w kalendarzu wydarzeń spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej do prezentacji szerokiej gamy swoich najlepszych produktów i rozwiązań. Oferta jest skierowana zarówno do przedstawicieli resortów obrony i sił zbrojnych poszczególnych państw, ale również formacji mundurowych.
- Polska Grupa Zbrojeniowa chce być zdecydowanie bardziej aktywna w Unii Europejskiej, w tym w uruchamianych ze środków unijnych wielonarodowych programach zbrojeniowych oraz badawczo-rozwojowych. Nasz sprzęt doskonale sprawdza się na Ukrainie, dlatego naszą ambicją jest stać się liderem w ramach unijnej wspólnoty i oferować najlepsze rozwiązania „made in Poland” naszym sąsiadom. Chcemy także zaprezentować udział PGZ w najważniejszych programach modernizacyjnych Wojska Polskiego, co z pewnością może zainteresować bułgarskie siły zbrojne, formacje bezpieczeństwa publicznego oraz klientów z innych państw obecnych na targach – powiedział Krzysztof Trofiniak, prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.
Polska Grupa Zbrojeniowa jako największy gracz w polskim sektorze obronnym skupia wiele spółek specjalizujących się w wielu dziedzinach, od produkcji amunicji, indywidualnego wyposażenia żołnierza, broni i sprzętu wojskowego po technologie związane z bezpieczeństwem.
Na stoisku PGZ w hali 6 (6-E-1), wśród 150 międzynarodowych wystawców z Europy i świata, znajdą się takie produkty jak:
Odbywająca się co dwa lata, pod patronatem bułgarskiego Ministerstwa Obrony oraz Ministerstwa Finansów, specjalistyczna Międzynarodowa Wystawa Sprzętu i Usług Obronnych HEMUS 2024 nadaje impuls rozwojowi bułgarskiego przemysłu obronnego, zapewniając producentom i przedsiębiorcom centralny punkt prezentacji uzbrojenia i sprzętu bojowego wraz z całym spektrum środków obronnych.
Forum, które jest organizowane od 30 lat, stwarza również dla wielu międzynarodowych wystawców możliwość nawiązania współpracy handlowej, tworzenia przedsiębiorstw joint-venture działalności konserwacyjnej, remontowej oraz wspólnych innowacyjnych projektów badawczo-rozwojowych w obszarze obronności i bezpieczeństwa podejmowanych w ramach współpracy dwu i wielostronnej.
Źródło: informacja prasowa PGZ
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu