Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Polska Grupa Zbrojeniowa na targach HEMUS

Fot. PGZ

W dniach 5-8 czerwca Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentuje szeroką ofertę nowoczesnego uzbrojenia na Międzynarodowej Wystawie Sprzętu i Usług Obronnych HEMUS 2024 w Bułgarii.

Targi HEMUS 2024 to kolejna w tym roku okazja w kalendarzu wydarzeń spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej do prezentacji szerokiej gamy swoich najlepszych produktów i rozwiązań. Oferta jest skierowana zarówno do przedstawicieli resortów obrony i sił zbrojnych poszczególnych państw, ale również formacji mundurowych.

Fot. PGZ

- Polska Grupa Zbrojeniowa chce być zdecydowanie bardziej aktywna w Unii Europejskiej, w tym w uruchamianych ze środków unijnych wielonarodowych programach zbrojeniowych oraz badawczo-rozwojowych. Nasz sprzęt doskonale sprawdza się na Ukrainie, dlatego naszą ambicją jest stać się liderem w ramach unijnej wspólnoty i oferować najlepsze rozwiązania „made in Poland” naszym sąsiadom. Chcemy także zaprezentować udział PGZ w najważniejszych programach modernizacyjnych Wojska Polskiego, co z pewnością może zainteresować bułgarskie siły zbrojne, formacje bezpieczeństwa publicznego oraz klientów z innych państw obecnych na targach – powiedział Krzysztof Trofiniak, prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Fot. PGZ

Polska Grupa Zbrojeniowa jako największy gracz w polskim sektorze obronnym skupia wiele spółek specjalizujących się w wielu dziedzinach, od produkcji amunicji, indywidualnego wyposażenia żołnierza, broni i sprzętu wojskowego po technologie związane z bezpieczeństwem.

Jednym z pierwszych gości na stoisku Grupy PGZ na rozpoczynających się targach HEMUS w Bułgarii był prezydent tego kraju Rumen Radew. Fot. PGZ

Na stoisku PGZ w hali 6 (6-E-1), wśród 150 międzynarodowych wystawców z Europy i świata, znajdą się takie produkty jak:

 • broń strzelecka z serii MSBS Grot w różnych konfiguracjach,
  a także pistolety VIS 100 M1 i MPS z Fabryki Broni „Łucznik" Radom sp. z o.o.,
 • najnowocześniejsze produkty: samobieżna haubica Krab, moździerz samobieżny Rak, bojowy wóz piechoty Borsuk, transporter opancerzony 4x4 Waran z HSW S.A.,
 • bogata oferta broni palnej, granatników oraz moździerzy z Zakładów Mechanicznych „Tarnów" S.A.,
 • wyposażenie indywidualne żołnierzy oraz ochrona balistyczna z Maskpol S.A.,
 • amunicja oraz m.in. przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Piorun z Mesko S.A.,
 • amunicja artyleryjska z Dezamet S.A.,
 • materiały wybuchowe z Nitro-Chem S.A.,
 • systemy minowania w tym nowości: miny przeciwpancerne MR-123 i MN-123 z Belma S.A.,
 • produkty dla samolotów wojskowych m.in. blok 2E-ME pokładowego zintegrowanego układu kontroli i ostrzegania pilota „EKRAN”, blok alertów i informacji głosowych VMAU, pulpit sterowania systemu IFF typu PS-CIT-01, pulpit sterowania TESTER T-PS-CIT-01 z Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2.

Fot. PGZ

Odbywająca się co dwa lata, pod patronatem bułgarskiego Ministerstwa Obrony oraz Ministerstwa Finansów, specjalistyczna Międzynarodowa Wystawa Sprzętu i Usług Obronnych HEMUS 2024 nadaje impuls rozwojowi bułgarskiego przemysłu obronnego, zapewniając producentom i przedsiębiorcom centralny punkt prezentacji uzbrojenia i sprzętu bojowego wraz z całym spektrum środków obronnych.

Forum, które jest organizowane od 30 lat, stwarza również dla wielu międzynarodowych wystawców możliwość nawiązania  współpracy handlowej, tworzenia przedsiębiorstw joint-venture  działalności konserwacyjnej, remontowej oraz wspólnych innowacyjnych projektów badawczo-rozwojowych w obszarze obronności i bezpieczeństwa podejmowanych w ramach współpracy dwu i wielostronnej.

Fot. PGZ

Źródło: informacja prasowa PGZ

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc