Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Malezyjski offset Grupy WB

18 kwietnia reprezentująca Grupę WB spółka WBE Technologies podpisała z Ministerstwem Obrony Malezji oraz lokalnym producentem DRB-HICOM Defence Technologies Sdn. Bhd (DEFTECH) umowę offsetową dotyczącą współpracy w zakresie transferu technologii. Uroczyste podpisanie umowy zwieńczyło obecność GRUPY WB na prestiżowych targach Defence Services Asia 2018, które odbywają się w dniach 16-19 kwietnia w Kuala Lumpur.

Umowa zakłada lokalne tworzenie i rozwój systemów ILS (Integated Logistic Support) oraz MRO  (Maintenance, Repair and Operations) oraz rozwój projektów i technologii bezzałogowych systemów powietrznych UAV w oparciu o własne rozwiązania, przekazywane na rzecz technologicznych partnerów  malezyjskich.

Malezja to rynek niezwykle atrakcyjny i chłonny w kontekście innowacyjnych technologii i rozwiązań dla sektora obronnego – powiedział Prezes WBE Technologies, Piotr Szymczak – podpisanie umowy to nie tylko dostarczenie najbardziej zaawansowanych rozwiązań GRUPY WB dla malezyjskiej armii, ale i dalszy rozwój polskiego eksportu krajowego zakresie  sprzętu wojskowego i stworzenie odpowiednich warunków dla sektorowej współpracy  przemysłowo – technicznej w ramach współpracy między naszymi krajami.

Cieszymy się z kontynuacji i rozwoju polsko-malezyjskiej współpracy z WBE Technologies – podsumował przedstawiciel malezyjskiej firmy DEFTECH – Systemy oferowane przez GRUPĘ WB spisują się doskonale i dzięki wieloletniej niezawodnej współpracy do nich zaufanie, które rośnie!

Jako przedstawiciele polskiego przemysłu obronnego bardzo się cieszymy, że polskie technologie obronne, zyskują renomę i uznanie w świecie. Podpisana dzisiaj przez nas umowa jest kolejnym przykładem, że długoletnia i przemyślana strategia rozwoju w połączeniu ze współpracą z partnerami na lokalnym rynku, przynosi wymierne i korzystne efekty zarówno z punktu widzenia polskiej gospodarki jak i gospodarek naszych zagranicznych partnerów – podkreślił po podpisaniu umowy Prezes GRUPY WB Piotr Wojciechowski.

WB ELECTRONICS działa na rynku malezyjskim od blisko 10 lat oferując autorskie rozwiązania w zakresie systemów łączności wewnętrznej (system FONET) oraz zewnętrznej (radiostacja osobista 35010 RADMOR). Systemy tez znajdują się na oficjalnej liście uzbrojenia i wyposażenia Armii Malezyjskiej, i są wdrażane do najnowszego wyposażenia armii malezyjskiej. w ramach programu AV8 Gempita. Program zakłada produkcję, wyposażenie oraz wdrożenie do eksploatacji 257 pojazdów typu KTO w 12 wariantach wykonawczych, przeznaczonych głównie na użytek oddziałów pancernych oraz piechoty zmotoryzowanej. Systemy GRUPY WB  montowane są we wszystkich wariantach pojazdu.

Mimo silnej konkurencji spółek europejskich, GRUPA WB zdobyła sobie mocną pozycję na lokalnym rynku i posiada w Kuala Lumpur własne przedstawicielstwo. WBE Technologies  zajmuje się naprawami gwarancyjnymi, dostawami części zamiennych oraz systemów ILS., Spółka GRUPY WB podejmuje również szeroko zakrojone działania marketingowe i sprzedażowe i od lat działa na rzecz modernizacji malezyjskiego sektora obronnego jako ważny technologiczny partner lokalnych sił zbrojnych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc