Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Jedenastu chętnych do czołgowego badania rynku

19 lipca Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że do badania rynku w zakresie zdolności do rażenia celów pancernych i opancerzonych oraz siły żywej przy zapewnieniu możliwości manewru w trudnym terenie przez moduły batalionów czołgów zgłosiło się jedenastu oferentów.

Ogłoszenie o realizacji niniejszej procedury pojawiło się na stronach Inspektoratu Uzbrojenia 30 maja i ostatecznie oferenci mieli czas na składanie dokumentacji do 14 lipca. Do procedury zgłosiły się: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A., Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych OBRUM Sp. z o.o., Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A., Rheinmetall Defence Polska Sp. z o.o. z Rheinmetall Landysysteme GmbH oraz Rheinmetall Waffe Munition GmbH, Krauss-Maffei Wegmann GmbH&Co., BAE Systems Hägglunds AB, Saab AB, H.Cegielski-Poznań S.A., CMI Defence Polska Sp. z o.o. z CMI Defence S.A., IMS Griffin Sp. z o.o. Sp.k..

Spośród nich ma zostać wybrana grupa podmiotów, która otrzyma zaproszenie do udziału w kolejnym etapie, czyli wypełnienia RFI. Nowe czołgi mają uzupełnić potencjał sił pancernych i zastąpić w linii wozy rodziny T-72/PT-91 i obok Leopardów 2PL i A5 służyć w I połowie bieżącego wieku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc