13 i 17 września 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu umów z krajowymi podmiotami sektora obronnego w sprawie wykonaniu usług związanych z utrzymaniem pocisków przeciwlotniczych wykorzystywanych w Wojsku Polskim.
Pierwsza z nich, zawarta 6 września, ma wartość 451 tys. PLN. Na jej mocy specjaliści z należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu zrealizują usługę naprawy bloków rakiet ziemia-powietrze. Wybór usługodawcy został zrealizowany poprzez procedurę negocjacji z wybranym podmiotem – ma to związek z faktem, że ma wyłączne prawa do tego typu prac. Zamawiający nie informuje o szczegółach, WZU S.A. specjalizują się m.in. w realizacji obsług i napraw zestawów przeciwlotniczych S-200 Wega, Osa oraz 2K12 Kub.
Z kolei 9 września zamawiający podpisał umowę z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia w sprawie dostawy układów zabezpieczających UZ-3/93 oraz UZ-2/92D w celu przygotowania nieokreślonej partii rakiet 5W27U/D do strzelań poligonowych. Usługa ma wartość 2,1 mln PLN - zamawiający nie określił liczby urządzeń objętych zamówieniem. Rakiety 5W27U/D są wykorzystywane przez zestawy przeciwlotnicze S-125 Newa-SC – z całą pewnością zostaną zużyte na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce, który jest standardowym miejscem strzelań rakietowych dla obsług zestawów Newa-SC.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Ciekawe czy ktoś przez wiele lat użytkowania tego sprzętu wpadł na dobry pomysł aby skopiować budowę tych rakiet a następnie intensywnie testować i modernizować do obecnych wymagań i zastosowań.