Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na mobilne rampy kolejowe

16 maja 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o podpisaniu umowy z Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Urządzeń Mechanicznych Obrum Sp. z o.o. w sprawie dostaw partii mobilnym ramp kolejowych.

W ramach powyższego zakupu, który jest realizowany poprzez postępowanie przetargowe ogłoszone 30 stycznia bieżącego roku. Jedynym oferentem był Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych Obrum Sp. z o.o. – umowa została podpisana 30 kwietnia i ma wartość 3,3 mln złotych bez VAT. W ramach zamówienia wojsko otrzyma osiem sztuk mobilnych ram kolejowych o nośności minimum 35 ton oraz dziesięć sztuk ramp mobilnych o nośności minimalnej 70 ton. Powyższy sprzęt ma ułatwić załadunek i transport wyposażenia wojskowego (krajowego i sojuszniczego), które jest transportowane drogą kolejową.

Zakup ma także związek z brakami w infrastrukturze kolejowej, gdzie przez wiele lat następowała degradacja dostępnych ramp. Poza tym, w niektórych miejscach, nie występowała dotychczas konieczność wykorzystania przestrzeni do załadunku sprzętu wojskowego. Tego typu problem pojawił się, m.in. w transporcie wyposażenia armii amerykańskiej z portów w Trójmieście.

(ŁP) Foto: US Army
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc