Przemysł zajmujący się produkcją samochodów czy samolotów wiąże się przede wszystkim z koniecznością zapewnienia pewnych rozwiązań. Sprzęt wykorzystywany do przenoszenia czy przytrzymywania ciężkich elementów, ich odkręcania lub dokręcania musi być prosty w obsłudze oraz bezpieczny. Wykorzystanie narzędzi oraz urządzeń zasilanych pneumatycznie umożliwia sprawną i bezawaryjną pracę.
Narzędzia pneumatyczne w służbie ciężkiego przemysłu
Pneumatyka stosowana jest w wielu rodzajach narzędzi przeznaczonych do trudnych aplikacji. Urządzenia te są wydajne i cechują się wysoką żywotnością. Rozwiązania pneumatyczne są również bezpieczne, co jest niezwykle istotne w przemyśle motoryzacyjnym, militarnym lub oceanotechniczym. Klucze udarowe zapewniają odpowiednio duży zakres mocy, dzięki czemu możliwe jest odkręcenie nawet zapieczonych śrub. Moment narzędzia można w prosty sposób regulować, a mechanizm udarowy jest właściwie wyważony, co wpływa na niezwykle istotną w pracy łatwość i uniwersalność użytkowania. Ponadto materiał obudowy zapewnia trwałość i odporność na warunki zewnętrzne, na przykład wysoką temperaturę otoczenia. Niektóre z narzędzi udarowych posiadają także certyfikat uprawniający do wykorzystania w niebezpiecznych, zagrożonych wybuchem warunkach. Takie pneumatyczne klucze udarowe znajdziesz na https://www.pneumat.com.pl/klucze-udarowe.
Branża motoryzacyjna, do produkcji ciężkich pojazdów wykorzystuje urządzenia zasilane sprężonym powietrzem, takie jak siłowniki liniowe (https://www.pneumat.com.pl/silowniki_beztloczyskowe_liniowe_serii_smartline). Siłownik pneumatyczny znajduje zastosowanie w procesach wymagających przesunięcia elementów lub użycia dużej siły. Dla przykładu na linii montażowej, podczas pracy nad podwoziem, napędy służą do przemieszczania części. Siłowniki są obecne również w bagażnikach czy drzwiach. Urządzenia te to także części składowe maszyn technologicznych służących m.in. do montażu elementów na produkcji. Występują w wielu wersjach, także przeznaczonych do pracy w środowisku o trudnych warunkach. Przykładem może być praca w otoczeniu o dużym zapyleniu lub obecności odpadów, które mogą spowodować awarię standardowego siłownika. Stosowane w takich warunkach modele wyposażone są w tzw. zgarniacz, który zapobiega dostaniu się zabrudzeń do wnętrza urządzenia, dzięki czemu przedłuża jego żywotność. Więcej typów siłowników znajdziesz na https://www.pneumat.com.pl./silowniki_pneumatyczne.
Wśród urządzeń na sprężone powietrze do aplikacji w motoryzacji np. jako część bagażnika, wyróżnia się także sprężyny gazowe. Charakteryzują się one prostą budową, a ich wyjątkową zaletą jest możliwość instalacji w dowolnym położeniu. Sprężyny gazowe pomagają przy otwieraniu maski lub bagażnika samochodu. Sprężyny gazowe prosto od producenta kupisz na https://www.pneumat.com.pl/sprezyny_gazowe.
Dostarczanie sprężonego powietrza
Stosowanie narzędzi pneumatycznych wymaga zapewnienia sprężonego powietrza o odpowiednich parametrach. Sprężarka dopasowana do aplikacji pod względem poziomu ciśnienia i wydajności umożliwia prawidłową pracę narzędzia końcowego ze zoptymalizowanym poborem energii potrzebnej do działania. Kompresory muszą być również dobrane pod kątem trybu pracy, który określa czy urządzenie funkcjonuje w sposób nieprzerwany lub nieciągły. Ponadto, rodzaj zastosowania i zasilanego urządzenia ma znaczenie w przypadku wyboru pomiędzy sprężarką olejową a bezolejową. W urządzeniach, w których wymagany jest maksymalny poziom czystości, niedopuszczalna jest obecność cząstek oleju. Więcej istotnych informacji znaleźć można na https://www.pneumat.com.pl/kompresory_tlokowe_kompresory_srubowe.
Nakładanie lakieru oraz warstw ochronnych
Rozwiązania wykorzystujące sprężone powietrze są powszechnie stosowane w lakiernictwie. Procesy pokrywania powierzchni pojazdów farbą lub nakładanie warstw materiału ochronnego wykonywane są przy użyciu pistoletów natryskowych. Zapewniają one równe rozłożenie warstwy na lakierowanej powierzchni. Pistolet lakierniczy może występować w wersji ręcznej lub automatycznej od czego zależy rodzaj zbiornika na farbę lub inną substancję. Zbiorniki ciśnieniowe o dużej pojemności, nawet 250 l, są przeznaczone do natrysku materiału na większe powierzchnie. Te i inne zaawansowane rozwiązania lakiernicze odnaleźć można na https://www.pneumat.com.pl/sklep-lakierniczy.
Coraz istotniejszą potrzebą jest wykonywanie odkażania wnętrza środków komunikacji. Ma to zastosowanie między innymi w przypadku samolotów. Ich powierzchnia, na której podróżuje znaczna ilość osób wymaga rozwiązań o dużej wydajności. Do takiego zastosowania proponowane są wysokociśnieniowe pompy do dekontaminacji przestrzeni. Tego typu profesjonalny sprzęt znajdziemy na https://www.pneumat.com.pl/dekontaminacja-odkazanie-dezynfekcja.
Artykuł sponsorowany.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu