Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rheinmetall dostarczy kolejne zestawy do montażu transporterów Fuchs 2

Rheinmetall dostarczy zestawy do montażu kołowych transporterów opancerzonych Fuchs 2 do nieujawnionego klienta zagranicznego, najprawdopodobniej Algierii. Fot. Rheinmetall

29 stycznia grupa przemysłowa Rheinmetall AG poinformowała o zawarciu umowy na dostawę kolejnych zestawów do montażu kołowych transporterów opancerzonych Fuchs 2.

Odbiorcą ma być nieujawniony odbiorca zagraniczny. Transportery zostaną zmontowane w zakładzie na terytorium państwa-odbiorcy. Zamówienie obejmuje również zestawy do modyfikacji pojazdów bazowych do standardu wariantów specjalistycznych i pakiet części zamiennych. Zamówienie ma wartość „trzycyfrowej kwoty w mln EUR” i zostało złożone  w grudniu ub.r. Dostawy mają rozpocząć się w 2024 r. i zakończyć w 2028 r. W celu zapewnienia odpowiedniej jakości wyrobu finalnego odbiorca poczynić miał znaczące inwestycje w specjalistyczne wyposażenie zakładu, który zajmuje się montażem pojazdów i produkcją niektórych zespołów do nich. Ma to być element wieloletniego partnerstwa strategicznego. Z dużą dozą prawdopodobieństwa chodzi o Algierię, która produkuje pojazdy Fuchs 2 na mocy umowy zawartej w 2014 r. Złożyła ona zamówienie na dostawę 980 pojazdów, o wartości 2,7 mld EUR, z których większość miała zostać wyprodukowana lokalnie. Pierwsza umowa wykonawcza dotyczyła dostawy 54 egzemplarzy, które zostały skompletowane w Niemczech.

Rodzina Fuchs (niem. lis) ma za sobą długą, liczącą 45 lat historię służby w Bundeswehrze, jak również pokaźną listę użytkowników zagranicznych (11 państw, które kupiły lub dzierżawiły takie wozy). Do tej pory dostarczono 1800 pojazdów  w kilkunastu odmianach.

Fuchs 2 w stosunku do swojego starszego brata ma m.in. ładowność zwiększoną z 4 do 8 ton, silnik wysokoprężny o mocy 315 kW/428 KM, poprawioną ergonomię przedziału bojowego, unowocześnioną instalację elektryczną, system regulacji ciśnienia w oponach i ulepszony układ hamulcowy. Poziom opancerzenia można łatwo zwiększyć za sprawą modułów opancerzenia dodatkowego.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc