Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pojazdy dla wojsk aeromobilnych

26 lipca Inspektorat Uzbrojenia opublikował ogłoszenie o uruchomieniu procedury zakupu pojazdów o wysokiej mobilności przeznaczonych do desantowania techniką spadochronową oraz przyczep specjalnych dla wojsk aeromobilnych.

W ramach ogłoszonego przetargu zamawiający chce zakupić 55 samochodów wraz z 105 przyczepami, które mają zostać dostarczone w latach 2019-22. Dodatkowo zamawiający przewiduje opcję kontraktową obejmującą 25 pojazdów oraz 55 przyczep, które miałby zostać dostarczone w tym samym okresie czasu. Cała procedura ma mieć charakter negocjacyjny, Inspektorat Uzbrojenia przewiduje zaproszenie do składania ofert pięciu wykonawców spośród podmiotów, które się zgłoszą – mogą one zgłaszać się do 4 września. Obok ceny (60 punktów) pozostałe kryteria obejmują okres gwarancji (20), moc silnika oraz prześwit pojazdu i przyczepy mierzony zgonie z PN-ISO 612:2006 (po 10 punktów).

Zgodnie z wymaganiami, pojazdy 4x4 powinny być dostosowane do transportu morskiego, lądowego i lotniczego, w tym z możliwością na platformie desantowej PDS typu V w celu desantowania z powietrza, a także na pokładzie lub na zawieszeniu zewnętrznym śmigłowca. Ładowność minimalną określono na 1200 kg, a masa całkowita nie może przekraczać 3500 kg. Każdy pojazd ma charakteryzować się możliwością holowania dwóch przyczep z wyposażeniem lub przyczepy i artyleryjskich systemów uzbrojenia. Silnik powinien posiadać moc nie mniejszą niż 75 KM. W przypadku przyczep, tak samo jak pojazdy, powinny posiadać możliwość desantowania na platformie PDS typu V (dwie na jednej), ładowność minimalną określono na 800 kg, a dopuszczalną masę nieprzekraczającą 0,75 dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu.

(ŁP) Foto: USMC
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc