Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Lubawa dostarczy sprzęt ratowniczy

Lubawa S.A. dostarczy Wojsku Polskiemu partię sprzętu ratowniczo-wysokościowego o łącznej wartości 1,6 mln PLN brutto. Fot. Lubawa

28 kwietnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o częściowym rozstrzygnięciu postępowania ratowniczego w sprawie zakupu sprzętu ratowniczo-wysokościowego. Jego dostawcą będzie firma Lubawa S.A.

W ramach postępowania przetargowego, ogłoszonego 28 grudnia ubiegłego roku, Inspektorat Uzbrojenia poszukiwał dostawców 198 kompletów lotniczych łódek ratowniczych LŁR-1MT, 192 sztuk kamizelek ratowniczych KR-7s 3M i 50 sztuk twardych hełmów lotniczych THL-5NV. Zamawiający dopuszczał oferentów, którzy mogliby dostarczyć sprzęt równoważny, który nie znajduje się w wyposażeniu Sił Zbrojnych.

Ostatecznie 26 kwietnia doszło do otwarcia ofert. Wówczas okazało się, że jednym podmiotem, który złożył ofertę w powyższym postępowaniu jest firma Lubawa S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego. Obejmowała ona dwie części zamówienia - dostawę lotniczych łódek ratowniczych LŁR-1MT oraz kamizelek ratowniczych KR-7s 3M. W obu przypadkach oferta producenta mieściła się w zakładanym przez zamawiającego budżecie (703 tys. PLN brutto za LŁR-1MT oraz 912 tys. PLN brutto za kamizelki ratownicze). Z tego też względu została ona przyjęta decyzją z 28 kwietnia. Podpisanie umowy nastąpi w ciągu najbliższych dni.

Lotnicza łódka ratunkowa LŁR-1MT jest indywidualnym środkiem ratunkowym i służy do utrzymania/pływania lotnika na powierzchni wody po przymusowym opuszczeniu samolotu/śmigłowca w powietrzu, skoku spadochronem nad akwenem lub po jego przymusowym lądowaniu. Używana jest w zestawieniu ze spadochronami ratunkowymi i składana do specjalnego przedziału znajdującego się w ich pokrowcach. Kamizelka KR-7 3M - pneumatyczna kamizelka ratunkowa z automatycznym systemem napełniania działającym po zanurzeniu w wodzie na głębokość 10 cm. Dodatkowym atutem jest możliwość dopompowywania za pomocą ustników. Zakres temperatur -30 +50. Kamizelka jest w stanie utrzymać na wodzie użytkownika min. 6 godzin. Oba elementy wyposażenia są produkowane przez firmę Lubawa S.A.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc