Zaloguj

Częściowe rozstrzygnięcie przetargu na wozy dla strażaków

3. Regionalna Baza Logistyczna częściowo rozstrzygnęła przetarg na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych przeznaczonych dla wojskowych strażaków. Fot. Łukasz Pacholski

28 kwietnia 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o częściowym rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w sprawie zakupu nowych wozów dla wojskowych strażaków. Postępowanie było prowadzone od 19 lutego bieżącego roku.

Zgodnie z planami tegoroczne zakupy pojazdów gaśniczych miały objąć cztery średnie wozy ratowniczo-gaśnicze (po dwa w 2021 i 2022 roku) z opcją rozszerzającą umowę o dwa kolejne pojazdy, cztery ciężkie wozy ratowniczo-gaśnicze ze zbiornikami o pojemności 10 metrów sześciennych (po dwa w 2021 i 2022 roku), a także dwa ciężkie lotniskowe wozy ratowniczo-gaśnicze (z opcją rozszerzenia kontraktu o trzeci egzemplarz).

Ostatecznie w rywalizacji wzięli udział czołowi dostawcy wozów ratowniczo-gaśniczych w Polsce. W pierwszym zadaniu (cztery wozy ratowniczo-gaśnicze z opcją na dwa kolejne) zwycięstwo przyznano firmie MOTO-TRUCK Sp. z o. o. z Kielc, która zaoferowała najlepszą (pod względem ceny) ofertę opiewającą na kwotę 5,225 mln PLN. W zadaniu nr 2, obejmującym cztery ciężkie wozy ratowniczo-gaśnicze ze zbiornikami o pojemności 10 metrów sześciennych zwycięstwo przyznano firmie Wawrzaszek ISS Sp. z o. o. Sp. K. (6,670 mln PLN). 28 kwietnia komisja przetargowa nie rozstrzygnęła trzeciego zadania przetargu – zakupu dwóch ciężkich lotniskowych wozów ratowniczo-gaśniczych. W tym przypadku największe szanse ma firma Szcześniak Pojazdy Specjalne Sp. z o. o., która zaproponowała kwotę 3,687 mln PLN. Mieści się ona w zakładanym budżecie, więc formalna decyzja może nastąpić w ciągu najbliższych dni. Co należy podkreślić, w każdym z zadań różnice między ofertami każdego z producentów były minimalne.

Strażacy w wojskowych mundurach, poza zabezpieczeniem jednostek wojskowych, coraz częściej wspierają także kolegów z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w działaniach na terenie całego kraju.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Częściowe rozstrzygnięcie przetargu na wozy dla strażaków”

  1. dlaczego MON nie wprowadzi PIBP na ciężarówki w celu unifikacji do Jelcza ? Dopiero jakby nie było Jelcza w danej konfiguracji, to można kupić inny pojazd

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc