Zaloguj

Umowa na APIS-2

9 kwietnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu, oczekiwanej, umowy dotyczącej zakupu na potrzeby Wojska Polskiego kontenerowych zestawów do odkażania ludzi APIS-2. Zostaną one dostarczone przez konsorcjum polskich podmiotów.


W ramach kontraktu, o wartości 32,3 mln złotych brutto, konsorcjum Janusz Kania Agregaty PEX-POOL PLUS oraz Lubawa S.A. dostarczą sześć zestawów APIS-2. Dodatkowo umowa ma opcję pozwalającą na rozszerzenie zamówienia o kolejnych dwadzieścia sztuk - wówczas wartość zamówienia wzrośnie do 111,1 mln złotych brutto. Dostawy sprzętu mają zostać zrealizowane w latach 2021-22.

Zestawy APIS-2 zostaną zbudowane w oparciu o standardowe kontenery 20-stopowe, które będą przewożone na ciężarówkach Jelcz 662.D43. Dodatkowo w ich składzie znajdą się namioty, agregaty prądotwórcze, systemy zabezpieczające. Każdy z nich pozwoli na przeprowadzenie procesu likwidacji skażeń dla minimum 48 osób w ciągu godziny.

Każdy APIS-2 pozwoli na wstępne odkażanie, zbieranie i rozdział skażonego wyposażenia w zależności od wymaganej metody likwidacji skażeń (metoda na mokro, metoda na sucho), zbieranie środków materiałowych i wyposażenia do utylizacji (jako odpadów niebezpiecznych), odkażanie ludzi i wyposażenia (w tym wrażliwego) zakończonego pomiarem skuteczności likwidacji skażeń i kontrolą medyczną.

(ŁP) Foto: MON
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc