Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

JW GROM na zakupach

28 października Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o podpisaniu trzech umów dotyczących zakupów sprzętu wojskowego i uzbrojenia dla operatorów. Łącznie pochłonęły one ponad 17 mln złotych.

W ich ramach Works 11 Sp. z o.o., za kwotę 4,2 mln złotych z VAT, dostarczy 20 mm działka automatyczne – poszukiwania dostawcy rozpoczęły się w lipcu, kiedy zamawiający ogłosił postępowanie przetargowe o charakterze ograniczonym. Ostatecznie powyższy podmiot był jedynym oferentem, który złożył ofertę. Umowa została podpisana 4 października bieżącego roku.

Kolejne dwa kontrakty zostały zawarte z firmami należącymi do Griffin Group S.A. – Griffin Group S.A. Marine Sp.K. Oddział w Gdyni dostarczy do jednostki szesnaście kompletów łodzi pontonowych Zodiac FC530. Umowa, o wartości 3,5 mln złotych z VAT, została podpisana 16 października – w jej ramach zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem, co wiązało się z tym, że jedynie powyższy podmiot mógł dostarczyć wyselekcjonowany asortyment. 21 października podpisano umowę z Griffin Group S.A. Defence Sp.k. w sprawie zakupu i dostaw środków minersko-zaporowych EBAD, które kosztowały zamawiającego 9,1 mln złotych bez VAT – także w tym przypadku zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem, co wynikało z braku konkurencji w powyższym segmencie dostawców.

(ŁP) Foto: Siły Zbrojne Nowej Zelandii
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc