Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Herculesy dla Maroka

3 marca Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż do Maroka partii gąsienicowych pojazdów wsparcia technicznego rodziny Hercules, które mogą kosztować rząd w Rabacie do 240 mln dolarów.

W dokumentacji, która została upubliczniona przy okazji przesłania do Kongresu Stanów Zjednoczonych w celu dalszego procesu autoryzacji zgodnego z procedurą FMS, ujawniono, że Maroko jest zainteresowane zakupem 25 egzemplarzy M88A2 Hercules i/lub M88A1 Hercules pochodzących z zapasów US Army, które jednocześnie przeszłyby modernizację. Wraz z pojazdami (niezależnie od opcji) transakcja ma objąć 25 wkm M2 kalibru 12,7 mm, radiostacje, układy obserwacji AN/VAS-5B (w tym 5 zapasowych), 1800 sztuk granatów dymnych, części zamienne, pakiet szkolno-logistyczny. Głównym realizatorem, potencjalnej, umowy ma być koncern BAE Systems.

WZT rodziny M88 Hercules mają trafić do pododdziałów zmechanizowanych przezbrojonych w czołgi podstawowe M1A1SA Abrams. Pierwsza partia, obejmująca 222 egzemplarzy, została dostarczona do końca lutego 2018 roku. W listopadzie 2018 roku Rabat podpisał umowę na kolejnych 162 sztuk.

(ŁP) Foto: US Army
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc