Potencjał intelektualny i techniczny WCBKT S.A. pozwala na prowadzenie działalności obejmującej projektowanie i produkcję nowoczesnych urządzeń oraz zapewnienie im sprawności w całym cyklu życia. Dzięki temu, że Spółka jest właścicielem zastosowanych rozwiązań, ma nieograniczone możliwości w zakresie modyfikacji i modernizacji oferowanych urządzeń. Świadczy również pełen zakres usług serwisowych.
Urządzenia produkcji WCBKT S.A. sprawdziły się w bezawaryjnym działaniu podczas misji zagranicznych Polskich Kontyngentów Wojskowych m.in. w Iraku, Afganistanie oraz operacji Baltic Air Policing (wojskowego nadzoru przestrzeni powietrznej Estonii, Litwy i Łotwy). Przedsiębiorstwo nieustannie poszukuje nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, udoskonalając produkowany sprzęt i poszerzając ofertę Spółki o nowe urządzenia. WCBKT S.A. posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015 i AQAP 2110: 2016 oraz Wewnętrzny System Kontroli.
WCBKT S.A. wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. (PGZ S.A.), co pozwala na korzystanie z potencjału kilkudziesięciu spółek i realizację wysokotechnologicznych projektów.
Od 2018 r. w strukturach WCBKT S.A. działa Centrum Dostaw i Serwisu Sprzętu do Naziemnej Obsługi Statków Powietrznych (CDiSS NOSP). Głównym jego zadaniem jest kompleksowe zapewnienie dostępności i sprawności urządzeń dla wszystkich typów statków powietrznych użytkowanych w Siłach Zbrojnych RP.
Centrum CDiSS NOSP ma za zadanie nie tylko zabezpieczyć sprawność urządzeń naziemnej obsługi statków powietrznych wykonanych przez WCBKT S.A., ale również wszystkich innych urządzeń tego typu wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP, dostarczonych wraz z nowymi statkami powietrznymi (C-130, C-295, F-16 i M-346).
Oferta WCBKT S.A. obejmuje: zasilacze cywilne, zasilacze wojskowe, dystrybutory, gazyfikatory, sprężarki, urządzenia hydrauliczne, osuszacze, urządzenia oświetleniowe, holowniki lotniskowe, urządzenia hangarowo-lotniskowe, urządzenia szkolno-treningowe oraz systemy przeciwpożarowe i tłumienia wybuchów.
Cywilne zasilacze elektroenergetyczne GPU-7/90 TAURUS opracowane i wyprodukowane w WCBKT S.A. zostały użyte m.in. do obsługi samolotu „Air Force One” podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, w Polsce w lipcu 2017 roku. W następnym roku najnowsza wersja wojskowego, lotniskowego urządzenia zasilania elektroenergetycznego samolotów LUZES V/D seria V, zamontowana na podwoziu samochodu ciężarowego Jelcz 443.32, została uhonorowana nagrodą Lider Bezpieczeństwa Państwa w kategorii Innowacyjny Projekt. Pierwsze urządzenie tego typu zostało uroczyście przekazane do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu w maju 2018 roku.
Lotniskowe urządzenie zasilania elektroenergetycznego LUZES V/D seria V jest przeznaczone do zasilania systemów pokładowych, uruchamiania silników i sprawdzania stanu technicznego wyposażenia pokładowego wszystkich typów statków powietrznych Sił Zbrojnych RP. Urządzenie jest zaprojektowane do pracy ciągłej i może obsługiwać jednocześnie dwa statki powietrzne w dowolnych warunkach (lotnisko, lądowisko, teren przygodny).
Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach we wrześniu 2018 r. prezentowany przez firmę Boeing śmigłowiec szturmowy AH-64 Apache (jest on nam proponowany w ramach programu operacyjnego Kruk, dla zastąpienia śmigłowców Mi-24) był zasilany jednym z urządzeń wyprodukowanych przez WCBKT S.A. – zasilaczem elektroenergetycznym LUZES II/M serii V. Załoga AH-64 Apache dostarczone przez polską spółkę urządzenie określiła jako lepsze od amerykańskiego!
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu