Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Armaty ZU-23-2M do naprawy

Fot. Łukasz Pacholski

23 lutego Komenda Portu Wojennego Świnoujście poinformowała o podpisaniu umowy z Zakładami Mechanicznymi Tarnów S.A. w sprawie realizacji usługi naprawy średniej trzech sztuk morskich armat przeciwlotniczych ZU-23-2M.

Powyższa umowa została podpisana 22 lutego i ma całkowitą wartość 5,7 mln PLN. Prace będą realizowane w siedzibie wykonawcy, a jedynym kryterium podlegającym ocenie była cena oferty ostatecznej. W procedurze zastosowano negocjacje z wybranym oferentem bez uprzedniej publikacji informacji o realizacji projektu – jest to związane z faktem, że ZM Tarnów S.A. są producentem armat ZU-23-2M i dysponują pełną dokumentacją remontową. Do 1990 roku wyprodukowano około 50 egzemplarzy, z czego część na eksport.

W Marynarce Wojennej trafiły pokłady licznych okrętów, gdzie stanowią standardowy typ zestawu przeciwlotniczego i obrony bezpośredniej. Obecnie standardem staje się przeciwlotniczy okrętowy system uzbrojenia OSU-35K – trafił na niszczyciele min typu Kormoran II, a także będzie stanowić element systemu walki zamówionych fregat rakietowych programu Miecznik.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Armaty ZU-23-2M do naprawy”

  1. "Armaty ZU-23-2M do naprawy", raczej do wymiany na co najmniej PILICĘ w wersji morskiej albo coś jak ZSSW 30 w wersji morskiej.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc