5 lutego Grupa Leonardo poinformowała, że została wyróżniona przez redakcję ekonomiczną agencji informacyjnej ISBnews jako „Najbardziej Wiarygodny Inwestor Zagraniczny w Polsce” za dotychczasowe inwestycje w rozwój polskiego przemysłu zbrojeniowego.
Wyróżnienie to wzmacnia dotychczasową mocną pozycję Leonardo w Polsce, gdzie spółka zatrudnia około 3000 wysokokwalifikowanych pracowników w swoich zakładach śmigłowcowych w Świdniku. Od 2010 r., kiedy to zakłady dołączyły do Grupy Leonardo, zainwestowano w PZL-Świdnik około 900 mln zł, poprawiając kondycję firmy, ulepszając infrastrukturę, zwiększając poziom bezpieczeństwa i higieny pracy, w także podnosząc kwalifikacje personelu. Najważniejszym dokonaniem był jednak transfer nowoczesnych technologii i własności intelektualnej, które umożliwiły zaangażowanie Polski w realizację zaawansowanych technologicznie projektów lotniczo – obronnych.
Marco Lupo, wiceprezes Leonardo, Szef Biura Korporacyjnego Leonardo w Polsce, powiedział: „Jesteśmy dumni, że wkład Grupy Leonardo w rozwój polskiego przemysłu obronnego został doceniony. Cieszymy się, że nasze dotychczasowe inwestycje i zaangażowanie przyniosły wiele korzyści polskiej gospodarce. Nie byłoby to możliwe bez wkładu naszych polskich pracowników, którzy są dla nas ogromną wartością, ale również bez bliskiej współpracy z polskimi partnerami. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie.”
Spółka Leonardo jest aktywna na polskim rynku od lat nie tylko w sektorze śmigłowcowym. W grudniu 2018 r. polskie Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o zakupie kolejnych 4 samolotów szkolenia zaawansowanego M-346, powiększając tym samym flotę tych maszyn do 16 egzemplarzy i stając się drugim największym klientem eksportowym M-346 na świecie. Leonardo jest też częścią konsorcjum Eurofighter – największego europejskiego programu współpracy wojskowej – i jest liderem polskiej kampanii eksportowej tego najbardziej zaawansowanego technologicznie samolotu bojowego świata.
Leonardo od dawna współpracuje też z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ) w ramach programu Rosomak dla Sił Zbrojnych RP (dostawa wież bojowych Hitfist kal. 30 mm), a także dostarcza szereg naziemnych systemów obronnych, takich jak część naziemna systemu włoskich satelitów obserwacyjnych COSMO-SkyMed, radary wczesnego ostrzegania oraz systemy nadzoru wybrzeża, tym samym znacznie poprawiając bezpieczeństwo Polski.
Nagrody i wyróżnienia „Najbardziej Wiarygodnych w Polskiej Gospodarce" zostały przyznawane w 9 kategoriach. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się pod koniec stycznia br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Nagrody przyznano po raz pierwszy. Patronat honorowy nad galą objęli: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Przedstawiciele tych urzędów i fundacji oraz redakcji ISBnews zasiadali w kapitule.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu