Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

🔥Dzień z Bezpieczeństwem Pożarowym na PGE Narodowym.

 

🔥27 lipca 2017 Dzień z Bezpieczeństwem Pożarowym na PGE Narodowym. Zarezerwuj swój czas!

 

27 lipca 2017 Kongres Pożarnictwa FIRE 2017 na PGE NARODOWYM w Warszawie gościć będzie specjalistów ochrony przeciwpożarowej i branży security. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na 14 już coroczną ogólnopolską edycję KONGRESU POZARNICTWA podczas którego omówione zostaną najważniejsze i najtrudniejsze problemy ochrony przeciwpożarowej oraz techniczne zabezpieczenia budynków, osób i mienia. Do udziału w kongresie zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane poprawą bezpieczeństwa pożarowego w Polsce,  praktyków w zakresie projektowania, realizacji inwestycji, prewentystów oraz specjalistów ochrony przeciwpożarowej, którzy na co dzień spotykających się w swojej pracy zawodowej z problemami i wyzwaniami ochrony przeciwpożarowej. Udział w kongresie i wydarzeniach towarzyszących jest BEZPŁATNY.

Podczas pięciu sesji konferencji zostaną omówione zagadnienia z wielu powiązanych ze sobą dziedzin od nowości w systemach alarmowych, sygnalizacji alarmowej, oddymiania czy detekcji po szereg rozwiązań z zakresu kontroli dostępu i monitoringu wizyjnego aż po bierną ochronę przeciwpożarową. Kongres współtworzony i pod Patronatem najwyższej klasy ośrodków naukowych i branżowych w kraju: CNBOP – PIB, CIOP-PIB , SGSP, Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ,  Katedry Telekomunikacji i Aparatury Elektronicznej POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ,  IBP NODEX, SIBP, GIG, PISA, PZU LAB, ZOSPRP. Patronat Medialny nad wydarzeniem objęło blisko 60 Redakcji, tytułów i portali branżowych.

Lista wkrótce zostanie opublikowana

NADZÓR MERYTORYCZNY nad przebiegiem bieżącej edycji pełni Zespół Ekspertów i uznanych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego w osobie:

  • nzw. dr hab. inż. ADAM MARKOWSKI - Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska POLITECHNIKA ŁÓDZKA
  • w st. spocz. dr prof. nzw. RYSZARD GROSSET - Szkoła Główna Służby Pożarniczej
  • dr AGNIESZKA GAJEK - Pracownia Bezpieczeństwa Chemicznego, Zakład Zagrożeń Chemicznych, Pyłowych i Biologicznych CIOP-PIB
  • dr inż. DARIUSZ WRÓBLEWSKI – Dyrektor CNBOP-PIB
  • mgr SYLWIA KRAWCZYŃSKA - Z-ca Dyrektora ds. Badań i Rozwoju CNBOP-PIB
  • dr inż. DARIUSZ RATAJCZAK - Niezależny ekspert, współautor przepisów w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego
  • mł. bryg. dr inż. ADAM KRASUSKI - Zakład Informatyki i Łączności SGSP
  • mł. bryg. dr inż. PRZEMYSŁAW KUBICA – Zakład Technicznych Systemów Zabezpieczeń SGSP SGSP
  • mł. bryg. mgr inż. MARCIN CISEK - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego SGSP
  • dr inż. JAROSŁAW WIATER - POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA, Wydział Elektryczny Katedra Telekomunikacji i Aparatury Elektronicznej
  • dr inż. DARIUSZ GOŁĘBIEWSKI - Kierownik Projektu PZU LAB, Dyrektor ds. inżynierii ryzyka i rozwoju współpracy z przemysłem PZU S.A
  • w st. spocz. mgr inż. RYSZARD STĘPKOWSKI - Biegły Sądowy z Zakresu Pożarnictwa, Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych
  • w st. spocz. mgr inż. JERZY CISZEWSKI - IBP NODEX
  • w st. spocz. mgr inż. JANUSZ SAWICKI - IBP NODEX
  • mgr inż. PIOTR TREJDA - Doradca Zarządu PISA przedstawiciel Polskiej Izby Systemów Alarmowych w Radzie ds. Certyfikacji CNBOP-PIB
  • mł bryg. w st. spoz. mgr inż. ALEKSANDER DEMCZUK - Biegły Sądowy z Zakresu Pożarnictwa, Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych
  • mgr inż. ADAM MICHAŁOWSKI - Zespół Laboratoriów Urządzeń i Środków Gaśniczych BU CNBOP-PIB

DZIEŃ SPECJALISTY PODCZAS KONGRESU

Tegorocznej edycji wzorem lat poprzednich towarzyszyć będzie wystawa FIRE|EXPO 2017 i SECURITY|EXPO 2017, szereg pokazów, testów, spotkań i specjalistycznych konsultacji z tzw. pierwszej ręki z przedstawicielami producentów i dostawców wyrobów oraz rozwiązań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Kongres to idealne miejsce aby projektanci, instalatorzy, ekipy wykonawcze i montażowe, a także integratorzy systemów i służby serwisowe uzyskali wsparcie techniczne w zakresie nurtujących ich tematów.

POKAZ SLRR Mitsubishi L200 i GĄSIENICOWEGO POJAZDU AMFIBIJNEGO

Bogatą ofertę podczas tegorocznego wydarzenia zaprezentują m.in. CNBOP-PIB, WIPOS POLTECHIKA ŁÓDZKA oraz 4 pracownie Wydziałów SGSP, m.in. z dziedzin BHP i CBRN, w tym ofertę naukowo-badawczą ze szczególnym uwzględnieniem dochodzeń popożarowych, aparaturę pomiarową, innowacyjny sprzęt oraz urządzenia niezbędne w służbie strażaków.  Całość uatrakcyjni sprzęt i prezentacja samochodów pożarniczych udostępnionych na czas kongresu przez SGSP m.in. SLRR Mitsubishi L200, quad oraz gąsienicowy pojazd typu amfibia Gamma 1000. Nabyć również będzie można najnowsze publikacje i Wydawnictwa SGSP.  Sprzęt i wyposażenie dla służb mundurowych zaprezentują dodatkowo producenci i dostawcy: PROTEKTOR, KZPT KALISZ, SGSP, SUPRON 3, BOXMET oraz KADIMEX.

TEMATY KONGRESU WARTE UWAGI

Wartym uwagi będzie wykład przedstawiciela sektora ubezpieczeń nota bene roli technicznych systemów zabezpieczeń w procesie zarządzania ryzykiem w ubezpieczeniach. Nie zabraknie zagadnień nb. współpracy automatyki pożarowej z działaniami straży pożarnej w budynkach użyteczności publicznej. Oceny bezpieczeństwa pożarowego budynku za pomocą multisymulacji. Konserwacji stałych urządzeń gaśniczych wodnych tryskaczowych. Ograniczeń czynników ryzyka i ich znaczenia w występowaniu zdarzeń pożarowych czy zmian w warunkach bezpieczeństwa pożarowego dla budynków. Integracji wentylacji pożarowej z systemami gaśniczymi i detekcji pożarowej z sygnalizacją pożarową. Producenci przedstawią w trakcie wykładów oraz pokazów szeroką ofertę systemów wizyjnych. Zasady projektowania, doboru, i montażu stacjonarnych systemów detekcji, pomiarów i monitoringu gazów w przestrzeniach zagrożonych wybuchem lub niebezpiecznym stężeniem gazów to jedne z wielu zagadnień tegorocznej edycji. Na specjalistów czekają pokazy m.in. wykorzystania wizualizacji do prezentacji zagrożeń pożarowych i automatycznych, bezobsługowych systemów gaśniczych, skutecznej ewakuacji na którą wpływ ma m.in. zrozumiałość komunikatów. Na amatorów nowych technologii czeka natomiast demonstracyjny pokaz działania systemów gaśniczych. Uczestnicy dodatkowo będą mogli zasięgnąć porad i konsultacji z zakresu prawa budowlanego, dochodzenia odszkodowań, finansowania inwestycji oraz dobrych praktyk w zakresie projektowania i montażu systemów.

 

DEBATA EKSPERTÓW

Podsumowaniem wydarzenia będzie DEBATA 7 ekspertów Rady Programowej na temat "Współczesne wyzwania, organizacja i zmiany w warunkach ochrony przeciwpożarowej w Polsce. Jak zapobiec poważnym awariom i pożarom w przyszłości”. Głos w debacie zabiorą m.in. dr AGNIESZKA GAJEK CIOP-PIB,  nadbryg. w st. spocz. dr prof. nzw. RYSZARD GROSSET - Szkoła Główna Służby Pożarniczej, dr inż. DARIUSZ RATAJCZAK, dr inż. DARIUSZ GOŁĘBIEWSKI PZU LAB.

 

W trakcie DEBATY poruszone zostaną kwestie związane z:

  • Rolą projektanta, rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż i ubezpieczyciela w procesie inwestycyjnym
  • Przyczynach i skutkach pożarów,  szacowaniu ryzyka w w/w zakresie – praktyka krajowa i trendy światowe
  • Wpływie zamian w wymaganiach ochrony przeciwpożarowej dla budynków na podstawie projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z 12 kwietnia 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – po wszystkich uzgodnieniach
  • Rolą i znaczeniem scenariuszy pożarowych oraz problemami w ich sporządzaniu
  • Analiza przypadku: przyczyny i skutki pożaru poważnej awarii rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach (-czy stać nas na luksus zapomnienia?)
  • Analiza przypadku: Tragiczny w skutkach pożar londyńskiego wieżowca Grenfell Tower – gdzie popełniono błędy, jakie warunki należy spełnić aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości?
  • Roli i miejscu ubezpieczyciela w kształtowaniu bezpieczeństwa pożarowego już na etapie projektowania
  • Problemach z wypłatą odszkodowań w świetle nowych zaleceń Polskiej Izby Ubezpieczycieli

KORZYŚCI Z UDZIAŁU:  DOWIEDZ SIĘ DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W KONGRESIE?  (link: http://firecongress.pl/wymiana-doswiadczen-wiedza-i-praktyka-w-jednym-miejscu/)

PEŁEN ZAKRES TEMATÓW PORUSZANYCH W BIEŻĄCEJ EDYCJI: LINK (http://firecongress.pl/partnerzy/)

POZNAJ PATRONÓW MEDIALNYCH – tegorocznej edycji: LINK (http://fire-expo.pl/)

 

Poznaj program i nowości tegorocznej edycji KONGRESU POŻARNICTWA FIRE|EXPO 2017 wejdź na www.fire-expo.pl/ / www.firecongress.pl

Udział w kongresie jest całkowicie BEZPŁATNY!  Zarezerwuj swój czas! Zarejestruj się na http://fire-expo.pl/rejestracja/   i odbierz bezpłatne zaproszenie. Dostępni jesteśmy również pod numerem telefonu 22 678 58 25, 517 756 866, 507 501 131 lub e-mail: biuro@dndproject.com.pl)

Rejestracja potrwa do wyczerpania puli wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik otrzyma MATERIAŁY EDUKACYJNE!

Organizator: DND PROJECT

 

 

 

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc