Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Babcock i Saab zacieśniają współpracę strategiczną

Prezes i dyrektor generalny Saaba Micael Johansson (z lewej) i prezes Babcocka David Lockwood. Fot. Babcock

W trakcie trwających targów DSEI w Londynie, brytyjska spółka Babcock i szwedzka Saab podpisały porozumienie o współpracy strategicznej.

Zgodnie z umową, obydwie korporacje zbadają możliwość opracowania projektu nowej zaawansowanej korwety o długości około 100 metrów. Ewentualny program będzie korzystał z wiedzy Babcocka w zakresie projektowania platform okrętowych, a także doświadczenia Saaba w zakresie opracowywania morskich systemów zarządzania walką i produkcji struktur kompozytowych.

Nowa korweta będzie wysoce dobrze wyposażonym i adaptowalnym bojowym okrętem nawodnym, opracowanym głównie z myślą odbiorcach eksportowych. Babcock i Saab zamierzają wspólnie wprowadzić nowy projekt na światowe rynki uzbrojenia.

Prezes Babcock, David Lockwood, powiedział: - To początek nowej, ekscytującej relacji pomiędzy Babcockiem i Saabem. Uznaje ona potencjał wspólnego oferowania szerszej gamy zintegrowanych rozwiązań dla międzynarodowych klientów i opiera się na silnych powiązaniach kulturowych i technicznych między obiema grupami.

Micael Johansson, prezes i dyrektor generalny Saab, powiedział: - Dysponujemy uzupełniającymi się możliwościami i zasobami, w tym wiedzą specjalistyczną, technologiami i obecnością na rynku, które po połączeniu mogą zwiększyć naszą przewagę konkurencyjną. Łącząc nasze możliwości i zasoby, dostrzegamy potencjał wzajemnego wykorzystania swoich mocnych stron.

Obecnie obydwie firmy pracują nad projektami okrętów nawodnych. Babcock jest zaangażowany w program fregat typu 31 Inspiration dla brytyjskiej Royal Navy i Miecznik dla Marynarki Wojennej RP, natomiast Saab przygotowuje się do poważnej modernizacji korwety typu Visby, należących do szwedzkiej Marinen, jak też projektuje ich następcę. Będzie to jednostka o większej wyporności. Być może wspólny program Saaba i Babcocka będzie czerpał z tego zaangażowania.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc