24 czerwca Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy z konsorcjum składającym się z Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej im. Profesora Józefa Kosackiego wraz z Bydgoskimi Zakładami Elektromechanicznymi Belma S.A. w sprawie dostawy systemu kierowanych min przeciwpancernych (ćwiczebnych) SKMP/C.
Umowa ma wartość 24 mln PLN z VAT i została zawarta 9 czerwca. Tego typu informacja nie powinien dziwić, gdyż 25 maja Agencja Uzbrojenia poinformowała o wyborze powyższego konsorcjum w postępowaniu przetargowym (prowadzonego w trybie negocjacji). Oferta WITI oraz Belma S.A. była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego.
Zgodnie z upublicznioną informacją, postępowanie przetargowe uruchomiono 5 października 2021 roku i zakłada zakup czterech kompletów SKMP/C do 2023 roku. Zgodnie z opisem, upublicznionym przez (ówczesny) Inspektorat Uzbrojenia, SKMP/C ma posiadać możliwość ciągłej pracy przez okres do 15 dni w każdych warunkach pogodowych. Każdy zestaw obejmuje zespół sterownicy wraz z radiostacją UKF, generatorem polowym o mocy 1 kW z wyposażeniem, zestawem ładowarek, kompletem baterii oraz zestawem obserwacyjnym, siedem sztuk ćwiczebnych kierowanych min przeciwpancernych oraz zespoły kamery kierunkowej wraz z diodami sygnalizacji trafienia.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Duże ilości zestawów min bojowych potrzeba wreszcie zamówić a także liczne systemy minowania Baobab