Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Ruszyły prace przy drugim PPA

3 października w stoczni koncernu Fincantieri w Riva Trigoso odbyła się uroczystość uruchomienia procesu produkcyjnego drugiego wielozadaniowego okrętu patrolowego PPA budowanego dla Marynarki Wojennej Włoch.

Według harmonogramu okręt ma wejść do służby w 2022 roku i być częścią większego kontraktu obejmującego siedem PPA, a także wielozadaniowego okrętu lotniczego i zaopatrzeniowca. Przypomnijmy, proces budowy pierwszego PPA rozpoczął się w lutym bieżącego roku.

PPA mają charakteryzować się kadłubami o długości 132,5 metrów, prędkością około 31 węzłów. W zależności od wersji będą posiadały uzbrojenie artyleryjskie oraz pionowe wyrzutnie pocisków rakietowych przeznaczonych dla pocisków przeciwlotniczych, a także miejsce dla wyrzutni pocisków przeciwokrętowych i torped ZOP. Na pokładzie ma znaleźć się także miejsce dla śmigłowców. Prototypowy okręt ma wejść do służby w 2021 roku, a kolejne w latach 2022-26. Dwie jednostki zasilą szeregi floty w 2024 roku, w jej szeregach zastąpią korwety typu Minerva oraz patrolowce typów Comandanti, Sirio oraz Cassiopea. Cały czas Rzym rozważa także rozszerzenie zamówienia o kolejne PPA.

(ŁP) Foto: Fincantieri
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc