Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Remonty silników dla śmigłowców

10 marca Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej z Kutna poinformował o rozpoczęciu negocjacji z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 1 S.A. Oddział w Dęblinie w sprawie umowy na remont główny silników TW3-117, stanowiących jednostki napędowe śmigłowców Mi-14/17.

Powyższe prace mają być realizowane w latach 2018-19, a bezprzetargowy wybór podmiotu z Dęblina jest wynikiem analizy rynku, z której wynika, że jest to jedyny podmiot uprawniony do realizacji zlecenia. Dysponuje dokumentacją techniczną dotyczącą napraw głównych silników TW3-117 III serii, uzgodnionej przez Głównego Inżyniera Wojsk Lotniczych.

Silniki Klimow TW3-117 różnych wersji, stanowią jednostki napędowe wielozadaniowych śmigłowców rodziny Mi-8/14/17. Jak wiadomo, powyższe typy wiropłatów jeszcze przez wiele lat będą eksploatowane przez Siły Zbrojne, co ma związek z opóźnieniami programu zakupu ich następców. Jako pierwsze planuje wycofać Mi-14 – w postępowaniu na ich następcę uczestniczą dwaj oferenci (Airbus Helicopters oraz WSK PZL-Świdnik S.A. należący do koncernu Leonardo).

Jednocześnie umowa na remonty główne silników wpisuje się we wcześniejszy projekt przedłużenia kalendarzowego resursu technicznego śmigłowców Mi-8/14/17, który Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej negocjuje z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc