Polska Grupa Zbrojeniowa po raz drugi była gospodarzem posiedzenia Grupy Doradczej NATO do spraw przemysłu. Do tej pory narady Grupy odbywały się m.in. w Brukseli, Londynie, Paryżu i Nowym Jorku.
Zaangażowanie PGZ w strukturach sektora obronnego i bezpieczeństwa w kontekście poszukiwania szans na budowanie międzynarodowej sieci kontaktów i współpracy przemysłowej oraz w obszarze B+R, w tym w prace NIAG, są zauważane i doceniane przez naszych partnerów. W trakcie kilkudniowej wizyty przedstawiciele przemysłu i nauki z państw członkowskich oraz partnerskich NATO mieli możliwość odwiedzenia spółek z Grupy PGZ. Swój potencjał zaprezentowały m.in. PCO S.A., PIT-Radwar S.A., WCBKT S.A. oraz OBR CTM S.A.
John Jansen, przewodniczący Grupy Doradczej NATO do spraw przemysłu (NATO Industrial Advisory Group, NIAG), podkreślił, że prezentacja zaawansowanego technologicznie sprzętu i uzbrojenia przygotowana przez Polską Grupę Zbrojeniową pozwoli rozpocząć rozmowy na temat kolejnych wspólnych projektów biznesowych.
– Jako dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo wierzymy, że budowanie międzynarodowej sieci kontaktów i nawiązywanie współpracy przemysłowej w europejskich strukturach sektora obronnego i bezpieczeństwa stanowi dzisiaj właściwy kierunek rozwoju. NIAG jako grupa doradcza Sojuszu Północnoatlantyckiego jest doskonałą platformą wymiany informacji, doświadczeń i kontaktów, mogących zaowocować zacieśnieniem współpracy – powiedział wiceprezes PGZ S.A. Sebastian Chwałek.
NIAG umożliwia swobodną wymianę doświadczeń przedstawicieli przemysłu, środowisk akademickich i think tanków z Europy i Ameryki Północnej. Jest to szczególnie ważne w kontekście wyzwań stojących przed przemysłami i siłami zbrojnymi państw członkowskich NATO. Inicjatywa jest też polem do debaty nad strategią i zdefiniowaniem potrzeb Sojuszu oraz wypracowaniem rozwiązań, które wzmocnią potencjał i zapewnią przewagę technologiczną NATO. Ponadto, NIAG oferuje wymierne korzyści poszerzenia wiedzy i umiejętności oraz nabycia nowych kompetencji o strategicznym znaczeniu w zakresie realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.
W tegorocznym posiedzeniu NIAG, które odbyło się w dniach 14-16 maja br., wzięło udział ponad 120 osób reprezentujących 26 krajów. W uroczystym otwarciu na Zamku Królewskim w Warszawie uczestniczyli Marek Suski sekretarz stanu, szef Gabinetu Politycznego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Tomasz Zdzikot sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Sebastian Chwałek wiceprezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu