Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Podsumowanie konferencji Mobile Deployable Communications 2018

W dniach 1-2 lutego 2018 r. miała miejsce w hotelu Mariott w Warszawie międzynarodowa konferencja pn. „Mobile Deployable Communications 2018” zorganizowana przez SMi Group. W wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci sił zbrojnych, administracji publicznej, organizacji międzynarodowych, instytucji europejskich oraz sektora prywatnego z szeregu państw. Na konferencji był również obecny przedstawiciel Zespołu Badań i Analiz Militarnych.

Dwudniowe wydarzenie opiewało w ponad 20 wystąpień przedstawicieli różnego rodzaju podmiotów zajmujących się zagadnieniami łączności i komunikacji w siłach zbrojnych a także, w mniejszym stopniu, dla sektora prywatnego. Biorąc pod uwagę, że państwem goszczącym była Polska, konferencja rozpoczęła się od wystąpień płk. Roberta Drozda – Szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia – P6 Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz płk. Grzegorza Szmita, który zarazem prowadził całość wydarzenia. Oprócz strony polskiej, swoje wystąpienia mieli przedstawiciele sił zbrojnych Chorwacji, Litwy, Stanów Zjednoczonych, Francji, Austrii, Belgii, Norwegii oraz Kanady. Także organizacje międzynarodowe miały znaczący udział w konferencji. W wydarzeniu wzięło udział kilkunastu reprezentantów tego rodzaju podmiotów a prezentacje wygłosili przedstawiciele NATO, Sztabu Wojskowego Unii Europejskiej, Europejskiej Agencji Obrony oraz Organizacji ds. Współpracy Zbrojeniowej (OCCAR).

 

Konferencja stanowiła również okazję do zaprezentowania rozwiązań w zakresie systemów łączności i komunikacji oraz ich ochrony ze strony sektora przedsiębiorstw. Szereg firm z Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych oraz Izraela miało swoje prezentacje, z których warto wspomnieć o wystąpieniach Airbusa, General Dynamics, IAI Elta Systems, czy Intelsat General Corporation. Oprócz wystąpień, przedsiębiorstwa miały też okazję do prezentacji swoich produktów i rozwiązań, z czego skorzystała znaczna ich grupa, m.in. Thales, Black Diamond, Norsat International, czy NSSL Global. W miejscu wystawy obecna była również polska firma KenBIT.

 

Ze względu na różnorodność perspektyw i tematów związanych z łącznością, które były poruszane na konferencji, trudno stwierdzić jakie z nich dominowały. Wydaje się jednak, że ton nadawały kwestie komunikacji satelitarnej, ochrony informatycznej, trendów w rozwoju systemów komunikacyjnych i informacyjnych (CIS), łączności na poziomie taktycznym, architektury europejskiego radia programowalnego oraz problemów występujących na styku zespołów odpowiedzialnych za komunikację i dowództwa.

 

Mobile Deployable Communications 2018 z całą pewnością można zaliczyć do grona istotnych wydarzeniem na mapie konferencji komunikacyjnych w Polsce i w Europie. Zarówno ranga jak i liczba gości a także szczegółowość i wielowątkowość poruszanej tematyki były dowodem na wysoki poziom konferencji. Liczna obecność przedsiębiorstw globalnej branży komunikacyjnej oraz wysoki poziom profesjonalizmu organizatorów dopełniły dzieła, dzięki czemu konferencja okazała się znaczącym sukcesem.

[cycloneslider id="mobile-deployable-communications-2018"]

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc