Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Konferencja „Nowa era współpracy polsko-koreańskiej na rzecz Marynarki Wojennej RP oraz polskiego przemysłu”

Fot. HHI

Okręt podwodny HD HHI jest gotowy do wyjścia w morze! Już 8 października 2024 roku w warszawskim Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Nowa era współpracy polsko-koreańskiej na rzecz Marynarki Wojennej RP oraz polskiego przemysłu”. Wydarzenie to, organizowane przez Hyundai Heavy Industries (HHI) oraz Zarząd Targów Warszawskich, ma na celu zaprezentowanie nowoczesnych technologii, które mogą znacząco wpłynąć na rozwój polskiego przemysłu stoczniowego, obronnego oraz energetycznego.

Podczas konferencji HHI przedstawi swoje innowacyjne rozwiązania w ramach programu Orka. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z zaawansowanymi okrętami podwodnymi KSS-IIIPL oraz HDS-2300, które charakteryzują się nowoczesnym systemem napędu niezależnego od powietrza (AIP) oraz akumulatorami litowo-jonowymi. Te innowacyjne technologie znacząco zwiększą efektywność operacyjną polskich okrętów, a ich omówieniem zajmie się również ekspert z towarzystwa klasyfikacyjnego DNV.

Konferencja będzie doskonałą okazją do zapoznania się z system zarządzania uzbrojeniem (Weapon Handling System - WHS), umożliwiający efektywne przechowywanie i obsługę broni na pokładzie. Technologię WHS przedstawi firma Babcock, podkreślając jej niezawodność i automatyzację w operacjach bojowych. Głos zabierze również przedstawiciel LIG Nex1, który przedstawi możliwości zaawansowanych środków bojowych, które mogą być instalowane na platformach proponowanych przez HHI. Zaprezentuje on m.in.: ciężkie torpedy Tiger Shark, charakteryzujące się precyzyjnym naprowadzaniem i dużą siłą ognia, pociski manewrujące Haeseong III, zdolne do uderzenia dalekiego zasięgu, a ponadto system sonarowy, planowany dla obu proponowanych okrętów, który zapewnia niezawodne wykrywanie i śledzenie celów podwodnych.

Istotnym tematem dyskusji będzie także potencjalna współpraca pomiędzy HHI a polskimi stoczniami, takimi jak Remontowa Shipbuilding i Remontowa Shiprepair Yard w zakresie programu Orka. Współpraca ta nie musi ograniczać się do zagwarantowania serwisowania OP w krajowym podmiocie Polsce, ale może być rozszerzona o produkcję okrętu podwodnego bądź jego bloków, czy sekcji w Polsce, co pozwoli w największym możliwym stopniu uniezależnić się od zagranicznych podmiotów.

Również na konferencji obecny będzie HD Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (HD KSOE), lider w produkcji statków LH2 do transportu wodoru. Przedstawiciele HD KSOE zaprezentują innowacyjne technologie wodorowe, koncentrując się na rozwiązaniach transportowych i napędach wodorowych, a także na omówieniu kwestii związanych z optymalizacją infrastruktury portowej oraz terminali przeładunkowych, co jest niezbędne dla wsparcia rozwoju technologii wodorowych i ich efektywnego wykorzystania w polskim przemyśle.

Technologie, które zostaną zaprezentowane, obejmują m.in. Solid Oxide Electrolyte (SOEC), Solid Oxide Fuel Cells (SOFC) oraz silniki spalinowe zasilane wodorem lub na amoniak. Te innowacyjne rozwiązania mają na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych oraz optymalizację energetyki, co jest niezbędne w kontekście globalnych wyzwań związanych z ochroną środowiska.
Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona uczestników, w tym przedstawicieli przemysłu stoczniowego, zbrojeniowego, energetycznego, a także instytucji rządowych, naukowych i badawczych, wojskowych oraz ekspertów ds. bezpieczeństwa.

Zachęcamy Państwa do udziału w konferencji i aktywnego uczestniczenia w kształtowaniu przyszłości przemysłu morskiego i energetycznego z myślą o ochronie środowiska. W obliczu globalnych wyzwań klimatycznych, innowacje technologiczne w sektorze morskim i energetycznym stają się niezbędne do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy konferencji będą mieli szansę poznać rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować podejście do zrównoważonej produkcji energii oraz wyjątkową okazję do wymiany wiedzy, nawiązywania kontaktów oraz omawiania kluczowych trendów w branży stoczniowej, obronnej i energetycznej.

Szczegóły:
Data konferencji: 8 października 2024
Rozpoczęcie konferencji: godz. 10.00 / rejestracja i kawa powitalna od 9.15
Miejsce konferencji: Airport Hotel Okęcie, ul. Komitetu Obrony Robotników 24, 02-148 Warszawa
Dodatkowe informacje: konferencja@ztw.pl; tel.: +48 696 487 079, +48 789 576 915

Źródło: informacja prasowa ZTW

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc