Zobrazowania sytuacji powodziowej i informacje - 19 września, 2024
Od 19 września firma ICEYE dostarczyła już 5 raportów z analizą powodziową dla Polski, a także 3 analogiczne raporty dla Austrii. W oparciu o naszą piątą paczkę danych dla Polski w formacie Esri ArcGIS, szacujemy że przynajmniej 20 tysięcy budynków mogło odczuć skutki powodzi w południowej Polsce. Kolejne analizy dotyczące tych państw są „w produkcji”. Dane z analizy liczby budynków zostały wykorzystane w niektórych zobrazowaniach zawartych w bieżącym biuletynie.
Zasięg i głębokość wód powodziowych w Brzegu i okolicach - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024.
Nasz zespół czynnie monitoruje i mapuje zasięg wód powodziowych we Wrocławiu i jego okolicach. Spodziewamy się, że analiza tego obszaru zostanie zawarta w naszym kolejnym, szóstym biuletynie.
Zasięg i głębokość wód powodziowych w Zgorzelcu i okolicach - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024.
Będące w stanie „widzieć przez chmury” satelity SAR z naszej konstelacji pozyskują również zobrazowania z innych rejonów Europy Środkowo-Wschodniej, dotkniętych powodzią. Niż Borys na szczęście już opuszcza rejon, co oznacza koniec intensywnych opadów deszczu w Austrii, Czechach, oraz Polsce. ICEYE nadal monitoruje aktywność tego układu niżowego, ryzyko intensywnych opadów bowiem przeniosło się w tym tygodniu do zwykle słonecznej Italii. Postawiliśmy nasz zespół w pełnej gotowości, by upewnić się, że na czas dostarczamy dane, jakie wspierają toczącą się walkę z powodzią.
Obraz (lewy): Zasięg i głębokość wód powodziowych w Południowo-Zachodniej Polsce - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024. Obraz (po prawej): Zasięg i głębokość wód powodziowych w Południowo-Zachodniej Polsce - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024; plik otwarty w oprogramowaniu Esri ArcGIS. (Legenda związana z kolorystyką obrazów: Czerwony - Wysoka liczba. Pomarańczowy – Średnia liczba. Żółty – Niska liczba. Kolory wskazują na całkowitą liczbę budynków, dotkniętych wodami powodziowymi)
Informacje powodziowe zapewniane przez ICEYE łączą w sobie światowej klasy zobrazowania satelitarne SAR, wraz z dużą ilością danych zewnętrznych, algorytmami i technologią uczenia maszynowego. Wszystkie procesy wspiera zespół ekspertów z dziedzin meteorologii, hydrologii i analizy geoprzestrzennej.
Obraz (lewy): Zasięg i głębokość wód powodziowych w Lewinie Brzeskim i okolicach - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024 - plik wyświetlany w oprogramowaniu Esri ArcGIS. Obraz (po prawej): Zasięg i głębokość wód powodziowych w Jeleniej Górze - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024 - plik wyświetlany w oprogramowaniu Esri ArcGIS. (Legenda związana z kolorystyką obrazów: Czerwony - Wysoka liczba. Pomarańczowy – Średnia liczba. Żółty – Niska liczba. Kolory wskazują na całkowitą liczbę budynków, dotkniętych wodami powodziowymi).
Obraz (lewy): Zasięg i głębokość wód powodziowych w Kamiennej Górze - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024 - plik wyświetlany w oprogramowaniu Esri ArcGIS. Obraz (po prawej): Zasięg i głębokość wód powodziowych w okolicy Kłodzka - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024 - plik wyświetlany w oprogramowaniu Esri ArcGIS. (Legenda związana z kolorystyką obrazów: Czerwony - Wysoka liczba. Pomarańczowy – Średnia liczba. Żółty – Niska liczba. Kolory wskazują na całkowitą liczbę budynków, dotkniętych wodami powodziowymi).
Obraz (lewy): Zasięg i głębokość wód powodziowych w okolicy Lwówka Śląskiego - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024 - plik wyświetlany w oprogramowaniu Esri ArcGIS. Obraz (po prawej): Zasięg i głębokość wód powodziowych w okolicy Nysy - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024 - plik wyświetlany w oprogramowaniu Esri ArcGIS. (Legenda związana z kolorystyką obrazów: Czerwony - Wysoka liczba. Pomarańczowy – Średnia liczba. Żółty – Niska liczba.
Kolory wskazują na całkowitą liczbę budynków, dotkniętych wodami powodziowymi).
Obraz (lewy): Zasięg i głębokość wód powodziowych w powiecie oławskim - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024; plik otwarty w oprogramowaniu Esri ArcGIS. Obraz (po prawej): Zasięg i głębokość wód powodziowych w powiecie prudnickim - w oparciu o piątą analizę sytuacji powodziowej autorstwa ICEYE - 18 wrzesień, 2024; plik otwarty w oprogramowaniu Esri ArcGIS. (Legenda związana z kolorystyką obrazów: Czerwony - Wysoka liczba. Pomarańczowy – Średnia liczba. Żółty – Niska liczba.
Kolory wskazują na całkowitą liczbę budynków, dotkniętych wodami powodziowymi).