Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na elementy STS

30 czerwca Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z Griffin Group S.A. Defence Sp.k. w sprawie zakupu i dostawy elementu systemu detonacji ciągłej STS. 

Powyższy kontrakt został zawarty 25 czerwca i ma wartość 652 tys. złotych z VAT. Obejmuje zakup startera STS 7,8 m. W transakcji zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem, co było związane z faktem, że Griffin Group S.A. Defence Sp.k. dysponuje prawami wyłączności do reprezentowania producenta (firmy Nammo LIAB AB ze Szwecji) na rynku krajowym. System detonacji ciągłej STS został wprowadzony na wyposażenie Sił Zbrojnych w 2004 roku. Od tego czasu zbudowano system szkolno-logistyczny, który byłby zaburzony w przypadku zakupu wyrobów innego producenta. 

Starter STS 7,8 m jest nieelektrycznym systemem przenoszenia impulsu od operatora do ładunków wybuchowych. Jego norma eksploatacji wynosi 15 lat. System detonacji ciągłej STS jest wykorzystywany przez saperów Wojska Polskiego do detonowania ładunków wybuchowych podczas prowadzenia prac minerskich różnego typu (m.in. Niszczeniu niewybuchów i niewypałów, prac wyburzeniowych czy tworzeniu sieci minerskich). 

(Łukasz Pacholski) Foto: MON
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc