Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Reapery dla Holandii

21 marca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz General Atomics Aeronautical Systems podpisali umową dotyczącą produkcji i dostawy do Holandii bezzałogowych aparatów latających MQ-9 Reaper wraz z wyposażeniem dodatkowym.

Kontrakt, który ma zostać zrealizowany do końca 2020 roku, opiewa na maksymalną kwotę 123,3 mln dolarów. Na jego mocy firma z Kalifornii ma dostarczyć cztery MQ-9 Reaper Block 5, taką samą liczbę mobilnych stanowisk kierowania, a także pakiety części zamiennych i wsparcia logistycznego. Uruchomienie formalnego finansowania poprzez procedury FMS to wynik podpisania międzyrządowej umowy pomiędzy Holandią i Stanami Zjednoczonymi – miało to miejsce w lipcu 2018 roku.

Według deklaracji, dostawy sprzętu mają rozpocząć się w lecie przyszłego roku. Całość trafi do, reaktywowanej, 306. eskadry lotniczej, która ma stacjonować w Leeuwarden. Dotychczas nie poinformowano, czy holenderskie MQ-9 będą przystosowane do przenoszenia uzbrojenia podwieszanego.

Holandia będzie kolejnym europejskim użytkownikiem BSL rodziny MQ-9 Reaper. Dotychczas zostały zakupione (i są eksploatowane) przez Francję, Włochy i Wielką Brytanię. Dodatkowo rozmowy w sprawie ich zakupu prowadzone są przez Hiszpanię.

(ŁP) Foto: USAF
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc