Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne zamówienia na sprzęt optoelektroniczny dla Sił Zbrojnych

Agencja Uzbrojenia zamówiła dużą partię urządzeń optoelektronicznych. Fot. PCO S.A.

24 czerwca br. zostały zawarte kolejne umowy na dostawy gogli i lornetek noktowizyjnych, celowników termalnych oraz lunet obserwacyjnych dla Sił Zbrojnych RP.

Przedmiotem pierwszej umowy, zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia a PCO S.A., jest dostawa ok. 2 tys. gogli noktowizyjnych MU-3ADM i MU-3AM oraz kilkuset lornetek noktowizyjnych NPL-1M i strzeleckich celowników termalnych SCT RUBIN. Wartość zamówienia wynosi ok. 232 mln zł brutto a dostawy, które zostaną zrealizowane w ciągu kilku lat, rozpoczną się już w bieżącym roku.

Jest to już kolejna umowa na dostawy sprzętu noktowizyjnego na potrzeby Sił Zbrojnych RP zawarta w ostatnich latach z polskim producentem wyrobów optoelektronicznych PCO S.A.

W efekcie umów zawartych w latach 2016-2021 zakupionych zostało dla Wojsk Operacyjnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej kilkanaście tys. kompletów gogli noktowizyjnych MU-3, MU-3AM i MU-3ADM, lornetek noktowizyjnych NPL-1M BROM-M, noktowizorów strzeleckich PCS-5/1 (PCS-5M) oraz strzeleckich celowników termalnych SCT RUBIN.

Przedmiotem drugiej umowy, zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia a Griffin Group S.A. Defence Sp. k., jest natomiast dostawa ok. 250 lunet obserwacyjnych SPOTTER 60. Wartość zamówienia wynosi 9,2 mln zł brutto, a pierwsze lunety trafią do Sił Zbrojnych RP w bieżącym roku.

Gogle noktowizyjne MU-3AM i MU-3ADM oraz lornetki noktowizyjne PL-1M BROM-M są zaawansowanymi, pasywnymi urządzeniami noktowizyjnymi o wysokich parametrach wykrywania, rozpoznania oraz identyfikacji.

Strzelecki celownik termalny SCT RUBIN przeznaczony jest do obserwacji oraz prowadzenia ognia z broni strzeleckiej zarówno w dzień jak i w nocy, w różnych strefach klimatycznych, w warunkach normalnej i ograniczonej widoczności, a także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Lornety obserwacyjne SPOTTER 60, których producentem jest Hensoldt AG, są wszechstronnymi systemami optycznymi przeznaczonymi do obserwacji oraz identyfikacji obiektów, umożliwiającymi powiększenie obrazu w zakresie od 20 do 60 razy.

Źródło: Agencja Uzbrojenia

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Kolejne zamówienia na sprzęt optoelektroniczny dla Sił Zbrojnych”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc