Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

ICEYE – Biuletyn Powodziowy - 20 września

Obraz po lewej: zasięg i głębokość powodzi w południowo-zachodniej Polsce. Obraz po prawej: zasięg i głębokość powodzi w okolicach Wrocławia. Obrazy pochodzą z szóstego raportu analitycznego ICEYE z 19 września 2024 r. i zostały przygotowane w formacie Esri ArcGIS.

Informacje ICEYE o niżu genueńskim Borys, w tym wcześniejsze Biuletyny Powodziowe są dostępne na stronie z raportami: Borys w Europie Środkowej.

Wszystkie satelity radarowe konstelacji ICEYE wykorzystywane są do monitorowania powodzi w Europie Środkowo-Wschodniej wywołanych przez ulewne deszcze niżu genueńskiego Borys.

Do 20 września dostarczyliśmy sześć raportów analitycznych o powodzi na potrzeby Polski oraz trzy na potrzeby Austrii. Na podstawie najnowszych danych opublikowanych na platformie Esri ArcGIS szacujemy, że ponad 20 tys. budynków na południu Polski i co najmniej 5 tys. budynków w Austrii może być dotkniętych powodzią.

Nasze satelity SAR, które mają zdolność przekazywania zobrazowań powierzchni Ziemi nawet przy pełnym zachmurzeniu i w nocy, dostarczają obrazy także z innych rejonów Europy Środkowo-Wschodniej dotkniętych powodzią. Niż Borys na szczęście już opuszcza ten region, co oznacza koniec intensywnych opadów deszczu w Austrii, Czechach i Polsce. ICEYE jednak dalej będzie monitorował aktywność tego układu niżowego, ponieważ ryzyko intensywnych opadów przeniosło się do zwykle słonecznej Italii. Nasz zespół stale pracuje w pełnej gotowości, żeby jak najszybciej zapewniać jak najdokładniejsze dane, które pomagają służbom, instytucjom i ludziom toczącym walkę z powodzią.

Obraz po lewej: zasięg i głębokość powodzi w Lewinie Brzeskim. Obraz po prawej: zasięg i głębokość powodzi w Powiecie Kłodzkim. Obrazy pochodzą z szóstego raportu analitycznego ICEYE z 19 września 2024 r. i zostały przygotowane w formacie Esri ArcGIS.

Obraz: zasięg i głębokość powodzi wzdłuż rzek Biała Lądecka i Nysa Kłodzka. Obraz pochodzi z szóstego raportu analitycznego ICEYE z 19 września 2024 r. i został przygotowany w formacie Esri ArcGIS.

Obraz: zasięg i głębokość powodzi wzdłuż rzeki Osobłoga. Obraz pochodzi z szóstego raportu analitycznego ICEYE z 19 września 2024 r. i został przygotowany w formacie Esri ArcGIS.

Obraz: zasięg i głębokość powodzi wzdłuż granicy polsko-czeskiej. Obraz pochodzi z szóstego raportu analitycznego ICEYE z 19 września 2024 r. i został przygotowany w formacie Esri ArcGIS.

Obraz po lewej: zasięg i głębokość powodzi w mieście Marchegg w Austrii. Obraz po prawej: zasięg i głębokość powodzi wzdłuż granicy austriacko-czesko-słowackiej. Obrazy pochodzą z trzeciego raportu analitycznego dla Austrii opracowanego przez ICEYE z 19 września 2024 r. i zostały przygotowane w formacie Esri ArcGIS.

Obraz: zasięg i głębokość powodzi w Dolnej Austrii. Obraz pochodzi z trzeciego raportu analitycznego dla Austrii opracowanego przez ICEYE z 19 września 2024 r. i został przygotowany w formacie Esri ArcGIS.

Obraz: zasięg i głębokość powodzi wzdłuż granicy austriacko-węgiersko-słowackiej. Obraz pochodzi z trzeciego raportu analitycznego dla Austrii opracowanego przez ICEYE z 19 września 2024 r. i został przygotowany w formacie Esri ArcGIS.

Źródło: ICEYE.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc